57589777 660x330 - ۱۶۵مین استاندارد ملی فناوری نانو تصویب شد

۱۶۵مین استاندارد ملی فناوری نانو تصویب شد

استاندارد «فناوری نانو – نانولوله‌های کربنی چنددیواره – تعیین میزان ناخالصی کربن با آنالیز گرماوزن‌سنجی» در اجلاسیه کمیته ملی استانداردهای فناوری نانو تصویب و آماده انتشار شد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند، در صد و سی و ششمین اجلاسیه کمیته ملی نانو در سازمان استاندارد که با حضور نمایندگانی از گروه استاندارد و ایمنی ستاد نانو، دانشگاه‌ها، سازمان استاندارد، شرکت‌ها و آزمایشگاه ها برگزار شد، این استاندارد جدید تصویب شد و تعداد استانداردهای ملی به ۱۶۵ استاندارد رسید.

تولید نانولوله‌های کربنی(CNT) عموماً منجر به مقادیر قابل توجهی از ناخالصی‌های کربنی می‌شود که بر خواص فیزیکی و شیمیایی نانو مواد تأثیر می‌گذارد. بنابراین، اندازه‌گیری محتوای ناخالصی کربن در نمونه‌های MWCNT برای تعیین خلوص آنها بسیار مطلوب است.

هدف از تدوین این استاندارد، ارائه یک روش اکسایش ملایم برای تعیین محتوای ناخالصی‌های کربن (محتوای مواد کربنی که به شکل CNT نیستند از جمله کربن بی شکل و مقدار کمی از دیگر انواع کربن ساختاریافته) ناپایدارتر از نانولوله‌های کربنی چنددیواره (MWCNTs) با آنالیز گرماوزن‌سنجی (TGA) تحت اتمسفر دی اکسید کربن است.

به نقل از ستاد نانو، تاکنون به همت متخصصان و اساتید حوزه فناوری نانو و با حمایت گروه استاندارد و ایمنی ستاد نانو ۱۶ استاندارد دیگر در حوزه نانولوله‌های کربنی تدوین و تصویب شده است.

پایان


منبع

همچنین ببینید

62220039 310x165 - طرح دانش‌بنیانی که موفق به تامین مالی جمعی ۱۰ میلیاردی شد

طرح دانش‌بنیانی که موفق به تامین مالی جمعی ۱۰ میلیاردی شد

طرح «ارائه خدمات آزمایشگاهی پیشرفته در زمینه آنالیز محصولات دارویی، غذایی و سم‌شناسی» مسابقه شکوفا …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x