هوش مصنوعی

گردش مالی بازار «هوش مصنوعی»

هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و حمل‌ونقل الکتریکی اکنون در صنعت تکنولوژی جهان نوجوان به حساب می‌آیند اما پیش‌بینی می‌شود که تا یک دهه آینده، آن‌ها به رشد انبوهی برسند و راه خود را پیدا کنند.

پایگاه خبری دنیای برند، آی‌دی‌سی(یک برند بین‌المللی داده‌کاوی در زمینه هوش مصنوعی در آمریکا) برآورد کرده است که گردش مالی جهانی هوش مصنوعی تا سال ۲۰۲۳ به ۹۸.۴ میلیارد دلار می‌رسد. رشد تجمعی محصولات این صنعت نیز ۲۸.۵ درصد از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۳ رشد می‌کند. به این ترتیب پیش‌بینی می‌شود که دهه پیش روی میلادی، دهه انفجار تکنولوژی باشد.

آینده وسایل حمل‌ونقل الکترونیکی نیز در دهه ۲۰۲۰، بسیار امن و روشن به نظر می‌رسد. بلومبرگ‌ان‌ای‌اف(شرکت تامین‌کننده مالی در حوزه انرژی‌های جدید)، پیش‌بینی می‌کند که تا سال ۲۰۲۵، ۱۰ میلیون خودروی الکتریکی فروخته شود و تا سال ۲۰۳۰ نیز تعداد آن‌ها به ۲۸ میلیون برسد.

از طرفی دیگر، تعداد اشیای متصل به اینترنت از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۳۰، دو برابر می‌شود. گروه تحلیل‌گران استراتژی، پیش‌بینی می‌کنند که ۵۰ میلیون دستگاه به جمعیت در حال رشد اینترنت اشیا اضافه شود.

صحبت از اینترنت و گسترش اینترنت ۵G نیز یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های تکنولوژی دهه پیش روست. شرکت اریکسون اعلام کرده است که در سال ۲۰۲۰، ۱.۱ درصد از گوشی‌های هوشمندش مشترک ۵G می‌شوند و تا سال ۲۰۲۵ این تعداد به ۳۰.۱ درصد می‌رسد.

photo 2019 12 20 17 23 02 300x300 - گردش مالی بازار «هوش مصنوعی»

همچنین ببینید

58 countries of the world are export destinations of iranian nano products 06 310x165 - ۵۸ کشور دنیا مقصد صادراتی محصولات نانوی ایرانی

۵۸ کشور دنیا مقصد صادراتی محصولات نانوی ایرانی

پایگاه خبری دنیای برند، بررسی کارنامه عملکرد دولت سیزدهم حاکی از آن است که پس …

۲ نظر

  1. blank

    ممنون بابت مطلب خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *