62954995 660x330 - پنتاگون برای بررسی پدیده‌های مرموز هوایی حسگر نصب می‌کند

پنتاگون برای بررسی پدیده‌های مرموز هوایی حسگر نصب می‌کند

دفتر یوفو پنتاگون در حال توسعه حسگرهای «گرملین» برای کمک به شناسایی ناهنجاری‌ها در مدار است.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، دفتر یوفو پنتاگون در حال توسعه کیت‌های حسگر است تا به جمع آوری داده‌ها در لحظه در مورد اشیاء ناشناس در آسمان یا فضا کمک کند.

به نقل از اسپیس، به گفته تیم فیلیپس(Tim Phillips)، رئیس موقت دفتر حل ناهنجاری‌های تمام‌دامنه، یا AARO است که یک دفتر وزارت دفاع ایالات متحده با هدف مطالعه پدیده‌های ناشناخته هوایی(UAP) است. پدیده‌های ناشناخته هوایی اصطلاح جدیدی برای یوفوها(اشیاء پرنده ناشناس) است که شامل اشیاء مرموز نه تنها در آسمان بلکه در زیر آب یا در فضا نیز می‌شود.

فیلیپس می‌گوید که دفتر او در حال کار با آزمایشگاه‌های دولتی و دانشگاه‌ها برای توسعه یک کیت حسگر قابل حمل به نام «سیستم گرملین» است که می‌تواند داده‌ها را در طیف‌های مختلف ثبت کند.

فیلیپس افزود که سیستم گرملین قبلا ثابت کرده است که قادر به تشخیص طیف گسترده‌ای از پدیده‌ها در مکان‌های مختلف از جمله در فضا است.

فیلیپس در روز پنجشنبه(۷ مارس) به گروهی منتخب از خبرنگاران گفت: این حسگر در حال جمع‌آوری داده‌ها از خفاش‌ها و پرندگان زیادی است. ما در مورد شراره‌های خورشیدی نیز چیزهای زیادی یاد می‌گیریم. او افزود: ما شروع به درک آنچه در مدار سیاره ما است، کرده‌ایم و اینکه چگونه می‌توانیم آن‌ها را از دسته اجرام غیرعادی حذف کنیم. این حسگرهای سیستم گرملین را می‌توان برای نظارت بر مکان‌های حساس برای بررسی احتمال نفوذ به حریم هوایی یا حتی نظارت بر ماهواره‌های ایالات متحده در مدار استفاده کرد.

این سازمان قصد دارد سیستم گرملین را به رهبران پنتاگون ارائه دهد تا کیت‌های حسگر در مکان‌های مهم نظامی یا نزدیک زیرساخت‌های حیاتی ایالات متحده مستقر شوند.

پایان

همچنین ببینید

62847434 310x165 - توسعه روشی برای بهبود مصرف انرژی در دستگاه‌های مخابراتی

توسعه روشی برای بهبود مصرف انرژی در دستگاه‌های مخابراتی

محقق ایرانی دانشگاه استنفورد با همکاری بنیاد علم ایران روشی را برای مدیریت و کنترل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *