62751989 660x330 - پروژه توسعه زیست­‌بوم «نوآوری شرکتی» کلید خورد

پروژه توسعه زیست­‌بوم «نوآوری شرکتی» کلید خورد

با حمایت دفتر توسعه زیرساخت­‌های زیست­‌بوم نوآوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، پروژه توسعه زیست‌بوم نوآوری شرکتی در ۲۰ شرکت منتخب بزرگ آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، با عنایت به ضرورت تقویت و توسعه زیست ­بوم نوآوری کشور و به منظور ساماندهی و حمایت هدفمند از نهادهای مستعد در شکل­‌گیری و توسعه کسب وکارهای فناور، نوآور و دانش‌بنیان، پروژه توسعه زیست بوم نوآوری شرکتی در ۲۰ شرکت منتخب بزرگ به همت دفتر توسعه زیرساخت­‌های زیست­‌بوم نوآوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف اجرا می­‌شود.

این طرح با هدف افزایش رقابت‌پذیری و نوآوری در صنایع بزرگ و تسریع در رشد زیست‌بوم شرکتی، توسعه و ارتقاء زیست‌بوم نوآوری در شرکت‌های بزرگ در کشور اجرا خواهد شد.

با بهره‌گیری از مفهوم «نوآوری باز» و ارائه برنامه‌های حمایت شخصی‌سازی برای شرکت‌های منتخب، این طرح به تسهیل رشد اقتصاد دانش‌بنیان، ایجاد الگوهای موفق در حمایت‌های این حوزه و بهره‌برداری از مزیت‌های رقابتی بازار می‌پردازد.

در این طرح با تمرکز بر زیست‌بوم شرکتی مجموعه‌های بزرگ، ظرفیت­‌ها و  قوانین مرتبط به‌ویژه قانون جهش تولید دانش‌بنیان برای هریک از شرکت‌های هدف، استخراج و با در نظر گرفتن رویکرد توسعه نوآوری به شرکت پیشنهاد می­‌شود.

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، از دستاوردهای این طرح می­‌توان به ایجاد زیست‌بومی جهت خلق فرصت‌های جدید، شکوفایی نوآوری و رسوخ  فناوری در صنعت با بهره‌گیری از ظرفیت شرکت­‌های دانش‌بنیان و فناور اشاره کرد.

پایان

همچنین ببینید

62993341 310x165 - درمان بیماری کبد با چند دانه‌ کوچک!

درمان بیماری کبد با چند دانه‌ کوچک!

پژوهشگران «کالج دانشگاهی لندن» در یک آزمایش جدید نشان داده‌اند که دانه‌های کوچک کربن می‌توانند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *