صنایع دستی

هویت بخشی به بیش از ۱۵ محصول صنایع‌دستی خراسان شمالی

پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، معاون صنایع‌دستی خراسان شمالی با اشاره به اینکه صنایع‌دستی و بسته‌بندی مناسب آن، نشانگر هویت و یکی از شناسه‌های فرهنگی و هنری آن منطقه به شمار می‌رود، گفت: بین ۱۵ تا ۲۰ محصول و تولیدات صنایع‌دستی استان دارای بسته‌بندی مناسب است.

علی عابدی در گفت و گو با ایسنا، افزود: بسته‌بندی و عرضه مناسب محصولات و تولیدات صنایع‌دستی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها است چراکه یکی از شاخص‌های مؤثر در انتخاب و خریداری کالایی، بسته‌بندی مناسب آن است.

وی با اشاره به تنوع تولیدات صنایع‌دستی در استان، اظهارکرد: محصولاتی در رشته‌های دست بافته‌های داری، چوب، سنگ‌های قیمتی، سفال، سرامیک و… هم‌اکنون با آرم و برند مخصوص به خود در استان تولید و به فروش می‌رسند.

عابدی عنوان کرد: با رویکرد حمایتی و برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی توسط اساتید مجرب دانشگاهی، در تلاش برای ثبت برند و تجاری‌سازی دیگر رشته‌های صنایع‌دستی استان که تولیدات انبوه دارند، هستیم.

معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی تصریح کرد: برگزاری سلسله کارگاه‌های آموزشی با موضوع مارکتینگ و بسته‌بندی برای هنرمندان صنایع‌دستی استان برنامه‌ریزی شده است.

عابدی با اشاره به تعداد ۶۱ رشته فعال صنایع‌دستی در استان، گفت: آموزش مستمر، پرداخت تسهیلات و حمایت به‌منظور فرصت‌یابی حضور هنرمندان در نمایشگاه‌های مختلف، سه راهکار مهم برای حفظ و بقای هنرهای سنتی است.

بیشتر بخوانید:
افزایش رفاه اقتصادی مسلمانان هدف نهایی همکاری کشورهای مسلمان

همچنین ببینید

خرید ویلا

برای خرید ویلا در شمال به چه نکاتی توجه کنیم؟

پایگاه خبری دنیای برند، مناطق شمالی ایران با وجود دریا و جنگل‌ها و آب و …