هفتمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و قطر برگزار می‌شود

هفتمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و قطر برگزار می‌شود

حمید زادبوم، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با بیان این مطلب گفت: در حاشیه حضور امیر قطر در تهران و ملاقات با ریاست جمهوری ایران، مقدمات برگزاری هفتمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و قطر مورد بررسی قرار گرفت.

پایگاه خبری دنیای برند، به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم با اشاره به دیدار با وزیر بازرگانی و صنعت قطر گفت: براساس مذاکرات صورت گرفته در دیدار هیات‌های عالی‌رتبه ایران و قطر، هفتمین کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور طی سه ماه آینده با حضور «علی بن احمد الکورای» وزیر صنعت و بازرگانی قطر، در تهران برگزار می‌شود.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه در ملاقات‌ با «علی بن احمد الکورای» وزیر صنعت و بازرگانی قطر، بر تشکیل کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور به منظور تسریع در اجرای توافقات فی‌مابین و برنامه‌ریزی برای توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری تاکید شد، گفت: مسولیت این کمیسیون مشترک از طرف ایران با وزارت صنعت، معدن و تجارت و از طرف قطر، با وزارت بازرگانی و صنعت این کشور است.

زادبوم همچنین از توافق دو کشور برای برگزاری نمایشگاهی از توانمندی‌های ایران و قطر و ارائه پتانسیل‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این نمایشگاه و در حاشیه برگزاری هفتمین نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور خبر داد.

وزیر بازرگانی و صنعت قطر نیز در این دیدار با اشاره به برگزاری این کمیسیون مشترک در آینده نزدیک اظهار داشت: در این نشست موضوعات گوناگون مورد علاقه دو کشور که می‌تواند در توسعه، تقویت و تحکیم روابط اقتصادی و تجاری تهران – دوحه تأثیرگذار باشد، دنبال خواهد شد.

لازم به ذکر است در حاشیه این دیدار، وزیر بازرگانی و صنعت قطر ضمن ابراز تمایل برای افزایش سطح روابط اقتصادی و تجاری دو کشور، از وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران برای سفر به قطر و مذاکرات بیشتر به منظور افزایش سطح روابط تجاری دو کشور دعوت به عمل آورد.

همچنین ببینید

جایگزینی معدن با نفت

جایگزینی معدن با نفت

پایگاه خبری دنیای برند، نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از تلاش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *