حمایت قوه قضاییه از تجار معتبر و با اصالت

حمایت قوه قضاییه از تجار معتبر و با اصالت

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه اعلام کرد، برای اینکه از بازرگانان و تجار حمایت کنیم نیاز است آنها را بشناسیم. چراکه قوه قضاییه از تجار معتبر و با اصالت که خود را واقعا یک ایرانی بدانند، حمایت می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند، محمدباقر الفت در نخستین نشست مشترک هم‌اندیشی حمایت حقوقی و قضایی از تجارت خارجی کشور اظهار کرد: قوه قضاییه همه توان خود را صرف اشتغال، رونق تولید و حمایت از تولیدکنندگان و بازرگانان می‌کند. از بازرگانانی که از راه درست ثروتمند شده‌اند در همه جا حمایت می‌کند که شرط اول آن این است که تاجران را بشناسد.

وی افزود: وظیفه قوه قضاییه حمایت از سرمایه‌گذاران و بازرگانانی است که اصالت داشته باشند، سوداگر نباشند، وظیفه ملی‌شان را به خوبی بدانند و فرار مالیاتی را زرنگی خود ندانند.

معاون قوه قضاییه اعلام کرد: در دنیا مقوله‌ای وجود دارد که بسیار به آن توجه می‌شود و آن هم این است که تاجران برای آنکه با طرف خارجی خود تجارت کنند به این توجه دارند که اعتبار طرف مقابل چقدر است و این مساله برای قوه قضاییه نیز اهمیت دارد. تاجرانی که می‌خواهند از آنها در مقاطع و بازه‌های زمانی مختلف حمایت حقوقی و قضایی شود باید گواهینامه تایید اعتبار داشته باشند.

الفت گفت: اینکه چگونه این گواهی را تهیه کنند به این صورت است که گروه هفت نفری از بین بازرگانان و تجار معتبر و شاخص تشکیل شود و خود بازرگانان در این کار مشارکت داشته باشند. قوه قضاییه از هیچ نهادی برای تایید بازرگانان و حمایت از آنها استعلام نمی‌گیرد و تنها به گواهی‌ای که از سوی این هیات هفت نفره ارائه می‌شود، توجه می‌کند چرا که قوه قضاییه می‌خواهد فقط از تاجران و سرمایه‌گذاران معتبر و صادقی که واقعاً ایرانی هستند، حمایت کند.

همچنین ببینید

کوروش کمپانی

احتمال تکرار ماجرای کوروش کمپانی برای اسپانسر استقلال

پایگاه خبری دنیای برند، رئیس انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی کشور در رابطه …