فرانسه خواستار حذف محدودیت‌های برند اپل

فرانسه خواستار حذف محدودیت‌های برند اپل

دولت فرانسه به‌تازگی از برند اپل درخواست کرده تا محدودیت‌های مربوط به دسترسی بلوتوث را در آیفون‌ها حذف کند که این مسئله مشخصاً برای بهبود روند کارکرد اپلیکیشن ردیاب ویروس کرونا مربوط است.

پایگاه خبری دنیای برند، فرانسه به‌تازگی یک اپلیکیشن ردیاب و شناسایی بیماران مبتلا به ویروس کرونا را توسعه داده که با سیستم ارتباطی بلوتوث کار می‌کند. این اپلیکیشن با استفاده از بلوتوث ارتباط نزدیک افراد با یکدیگر را شناسایی می‌کند و تاریخچه مربوط به این اطلاعات را ذخیره‌سازی می‌کند.

دولت فرانسه از طریق این اپلیکیشن می‌تواند افرادی را که با مبتلایان به کووید ۱۹ ارتباط نزدیک داشته‌اند را شناسایی کند و به آن‌ها هشدارهای مربوط به قرنطینه خانگی یا مراجعه به مراکز پزشکی را بدهد. با این حال محدودیت‌های بلوتوث در آیفون باعث شده تا این اپلیکیشن به درستی در تلفن‌های هوشمند برند اپل کار نکند.

وزیر فناوری فرانسه به‌تازگی در مصاحبه با خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرده که این کشور از روز ۱۱ می به صورت رسمی استفاده از این اپلیکیشن را آغاز می‌کند و به همین دلیل دولت فرانسه برای برند اپل در زمینه رفع این محدودیت‌ها ضرب العجل در نظر گرفته است.

یکی از سخنگویان برند اپل به بلومبرگ اعلام کرده که این شرکت احتمالاً طی همکاری خود با گوگل API مربوط به ردیابی ویروس کرونا را توسعه می‌دهد و خارج از این چارچوب به هیچ یک از مقامات دولتی پاسخگو نیست.

بر این اساس دولت فرانسه برای ارائه این قابلیت و رفع محدودیت‌های بلوتوث حتماً باید از API مشترک توسعه داده شده توسط برندهای گوگل و اپل استفاده کند.

برندهای اپل و گوگل در دهم آوریل اعلام کردند که در حال توسعه یک API ویژه برای ردیابی ویروس کرونا از طریق بلوتوث در تلفن‌های هوشمند هستند و در آینده نزدیک و مشخصاً ماه می، آن را به توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها ارائه می‌دهد.

منبع: بلومبرگ

همچنین ببینید

ایجاد برند ملی و بین‌المللی در بخش مواد معدنی

ایجاد برند ملی و بین‌المللی در بخش مواد معدنی

پایگاه خبری دنیای برند، مدیرکل دفتر اکتشافات وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *