62804864 660x330 - فراخوان توسعه و تولید راه‌حل‌های پیشرفته برای امنیت سایبری در صنعت برق

فراخوان توسعه و تولید راه‌حل‌های پیشرفته برای امنیت سایبری در صنعت برق

ستاد توسعه فناوری‌های هوش مصنوعی و رباتیک معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری در راستای تقویت زیرساخت‌های امنیت سایبری صنعت برق و پاسخ به چالش‌های فزاینده تهدیدات سایبری یک فراخوان همکاری منتشر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند، ستاد توسعه فناوری‌های هوش مصنوعی و رباتیک معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری در راستای تقویت زیرساخت‌های امنیت سایبری صنعت برق و پاسخ به چالش‌های فزاینده تهدیدات سایبری از دانشگاه‌ها، شرکت‌ها بویژه شرکت‌های دانش‌بنیان، تیم‌های تحقیقاتی فعال و استارت‌آپ‌ها در حوزه امنیت اطلاعات و فناوری‌های مرتبط با هوش مصنوعی و رباتیک دعوت به همکاری کرده است.

از اهداف فراخوان توسعه و تولید راه‌حل‌های پیشرفته برای امنیت سایبری در صنعت برق می‌توان به توسعه سیستم‌های تشخیص نفوذ،  ایجاد یا توسعه الگوریتم‌های رمزنگاری و احراز هویت پیشرفته، استقرار راهکارهای امنیت لایه‌ای (Layered Security) و مدیریت دسترسی‌های کنترلی بویژه برای حفاظت از شبکه‌های SCADA و بهبود استانداردهای امنیتی برای دستگاه‌های متصل به شبکه‌های برق و اینترنت اشیاء اشاره کرد.

معیارهای ارزیابی در این فراخوان، نوآوری و خلاقیت در ارائه راهکارهای امنیتی، کارایی و اثربخشی فناوری‌های پیشنهادی و سازگاری با معماری‌های فعلی و امکان پیاده‌سازی است.

متقاضیان برای شرکت در این فراخوان و ارائه پیشنهادهای خود تا ۱۸ بهمن فرصت دارند.

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، نسخه تکمیل شده فرم ۱۰۱-RFP اولیه شامل اطلاعات کلی، اهداف و جزئیات طرح، سوابق شرکت و اعضای اصلی، ارائه CV شرکت و اعضای کلیدی تیم و طرح پیشنهادی و مستندات، توضیح جامع طرح پیشنهادی از مستندات  مورد نیاز برای شرکت در این فراخوان است.

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، همچنین، علاقه‌مندان باید جهت ارسال مستندات و کسب اطلاعات بیشتر به شماره ۰۹۳۵۲۱۱۷۳۳۹ در پیام‌رسان ایتا پیام دهند.

پایان


منبع

همچنین ببینید

62913320 310x165 - رایزنی با «پارک فاوا» برای حمایت از دانش‌بنیان‌ها

رایزنی با «پارک فاوا» برای حمایت از دانش‌بنیان‌ها

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات با بیان این که در حوزه حمایت از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *