50E4165A 6328 47A1 8B5F BD662C7C8F2F 660x330 - ایران رتبه۴۴ برند در جهان

ایران رتبه۴۴ برند در جهان

ایران در ارزیابی چندی قبل که در ۱۰۰کشور جهان انجام شد، در زمینه برند رتبه۴۴ را دارد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، دبیر کل اتاق بازرگانی ایران امروز در هفتمین همایش “نشان تجاری خراسانرضوی با رویکرد توانمندسازی برندها و رونق اقتصادی” در مشهد با اشاره به جایگاه و ارزش برند ایران گفت: تولیدات با کیفیت مطلوب عامل مهمی در خنثی کردن تحریم های دشمنان است و می تواند در رشد تولیدات داخلی موثر باشد.

نقش موثر دولت در حذف موانع کسب و کار و حمایت از تولید

علیرضا اشرف افزود: موانع کسب‌ و کار باعث شده است ورود کالاهای ایرانی به دیگر کشورها با مشکل مواجه شود و نقش دولت در حذف موانع کسب و کار و حمایت از تولید موثر است.

استاندار خراسان رضوی نیز در این همایش گفت: عزت ایرانی اجازه نمی دهد در برابر فشارهای اقتصادی آمریکا تسلیم شویم بنابراین فعالان اقتصادی باید در مسیر توسعه حرکت کنند.

علیرضا رزم حسینی افزود: همه باید در این استان به‌ سوی بی‌ خاصیت کردن دیوان سالاری حرکت کنیم.

ایجاد سبک مدیریتی جدید و حذف دیوان سالاری

وی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب، فعالان اقتصادی را به‌ عنوان عابدان و مجاهدان اقتصادی نامیدند و معتقدم در این استان باید یک سبک مدیریتی جدید ایجاد نمود و دیوان‌ سالاری را حذف کنیم و فعالان اقتصادی در این مسیر بسیار موثرند و بخش خصوصی به‌ حق می‌ تواند راه خودش را پیدا کند.

دبیر انجمن مدیران صنایع خراسان رضوی نیز در این همایش گفت: حضور شرکتها و فعالان اقتصادی همانند سال های قبل با استقبال خوبی همراه بوده و در حوزه ارزیابی نیز واحدهای خوب و ارزشمندی شرکت کردند.

امیرمهدی مرادی افزود: این همایش متناسب با شعار رونق اقتصادی برگزار شده و امسال نیز نقش برندها در خلق این رویداد مورد توجه بوده و تلاش می شود محورهای همایش متناسب با شعارهای هر سال باشد.

وی اظهار داشت: تمایل دولت به حمایت از برندهای بین‌ المللی متمرکز شده و تعداد برندهای ما در این زمینه انگشت شمار است. 

هدف سازمان توسعه تجارت

مرادی افزود: هدف سازمان توسعه تجارت نیز دستیابی به برندهای بین‌ المللی است و کشور ما کمی از آن فاصله دارد و برای این منظور در خراسان رضوی تلاش می کنیم برای دستیابی به این هدف گام برداریم.

در این همایش تعدادی از مدیران دولتی به اهمیت نشان تجاری و برندسازی پرداخته و مجموعه های مختلف بخش خصوصی پنل های تخصصی در زمینه برندینگ شهری، سنجش ارزش برندها، ارائه نمونه عملی مدل BAV ، برندسازی و خلق ارزش افزوده پایدار ارایه کردند.

در این همایش همچنین تفاهمنامه واگذاری ممیزی بنگاه‌ های اقتصادی مشهد بین شهرداری این شهر و سازمان انجمن صنایع خراسان رضوی امضا شد و با اهدای لوح و تندیس از برندهای برتر قدردانی به عمل آمد.

همچنین ببینید

سرویس جدید برند متا

رسوایی در متا: تایید تبلیغات خشونت‌آمیز در هند!

در اقدامی تاسف‌بار، شرکت متا تبلیغات حاوی محتوای خشونت‌آمیز، نفرت‌پراکنی و اخبار جعلی را در هند تایید کرد.