62924299 660x330 - دعوت از فناوران جهت معرفی بهترین ایده برای جایگزینی الکتروموتورهای پرمصرف

دعوت از فناوران جهت معرفی بهترین ایده برای جایگزینی الکتروموتورهای پرمصرف

طی انتشار فراخوانی با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری از فناوران خواسته شد تا محصولات و ایده‌های نوآورانه خود را برای جایگزینی الکتروموتورهای پر مصرف در راستای بهینه‌سازی مصرف انرژی ارائه دهند.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، یکی از شتاب‌دهنده‌ها با حمایت ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان انرژی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و همراهی صندوق نوآوری و شکوفایی پویش ملی بهینه‌سازی و مدیریت مصرف انرژی را با تمرکز بر «الکتروموتورهای پرمصرف» برگزار می‌کند.

فراخوان سومین رویداد ملی حوزه بهینه‌سازی و مدیریت مصرف انرژی از ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ آغاز شد.

حمیدرضا خجسته، دبیر اجرایی این پویش هدف از برگزاری این پویش ملی را ارائه مدل عملیاتی از ارزش‌آفرینی در حوزه بهینه‌سازی مصرف انرژی با تمرکز بر الکتروموتورهای پرمصرف دانست و گفت: در این مدل بازیگران اکوسیستم نوآوری با فعالیت‌های اساسی خود که عامل ارزش‌آفرینی برای همه ذی‌نفعان است، هم‌آفرینی می‌کنند.

وی بازخوانی شرایط هم‌سرمایه‌گذاری و شراکت بلندمدت، راهبری تغییرات و حفاظت از دارایی‌های معنوی را از اهداف این این رویداد دانست و یادآور شد: خروجی این پویش در پایان رقم خوردن یک هم‌آفرینی توسط مخاطبین حاضر در پویش است. مخاطبان این پویش سرمایه‌گذاران خطرپذیر، صاحبان صنایع مرتبط، نخبگان و فناوران به منظور کامل کردن زنجیره ارزش برای جایگزینی الکتروموتورهای پر مصرف خواهد بود.

خجسته در خصوص محورهای این پویش، خاطر نشان کرد: این رویداد دارای محورهای اصلی و تخصصی است و شامل «بهینه‌سازی مصرف انرژی از طریق جایگزین شدن الکتروموتورهای کم بازده و قدیمی موجود با الکتروموتورهای با فناوری بالا و پربازده در لوازم خانگی»، «طرح‌های نوآورانه و مبتکرانه جهت تامین سرمایه برای جایگزینی الکتروموتورهای پرمصرف» و همچنین «طرح‌های نوآورانه و فناورانه جهت طراحی و ساخت الکتروموتورهای پر بازده و بهینه مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا» است.

دبیر اجرایی این رویداد، «استقرار استاندارد بهره‌وری انرژی با رده‌های A و بالاتر در محصولات دارای برچسب انرژی» و «ارتقای عملکرد الکتروموتورهای مورد استفاده در لوازم خانگی از طریق فناوری‌های به‌روز و جدیدتر» را از دیگر محورهای این پویش ذکر کرد.

به گفته وی، فراخوان پویش ملی بهینه‌سازی و مدیریت مصرف انرژی تا روز ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ ادامه دارد و صاحبان صنایع و شرکت‌های فعال در حوزه‌های برق و انرژی، لوازم خانگی و کشاورزی، سازندگان الکتروموتورهای الکتریکی با فناوری‌های روز، اساتید و دانشجویان دانشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها ، مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری می‌توانند در این رویداد شرکت کنند.

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، خجسته شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه انرژی، واحدها و تیم‌های فناور و نوآور فعال در حوزه انرژی، استارت‌آپ‌های فعال در حوزه انرژی و همچنین سرمایه‌گذاران خطرپذیر را از دیگر مخاطبان این رویداد برشمرد و اظهار کرد: مخاطبان این رویداد می‌توانند با مراجعه به صفحه رسمی دبیرخانه پویش ملی به آدرس https://mahamtoos.ir/pooyesh1402/ مراجعه و نسبت به تکمیل فرم حضور در پویش و همچنین کسب اطلاعات بیشتر اقدام کنند.

دبیر اجرایی پویش ملی مدیریت مصرف انرژی، اختتامیه این پویش و معرفی طرح‌های برتر را روز ۲۵ فروردین سال ۱۴۰۳ اعلام کرد.

پایان

همچنین ببینید

62369930 310x165 - عرضه دستاوردهای ۵۰ شرکت دانش‌بنیان، فناور و خلاق در نمایشگاه اربعین

عرضه دستاوردهای ۵۰ شرکت دانش‌بنیان، فناور و خلاق در نمایشگاه اربعین

با هدف معرفی دستاوردها و محصولات فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و خلاق برای رفع نیازهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *