تخریب برند ایران

دشمنان ایران در سطح بین المللی مصمم به تخریب نام و برند ایران هستند

هدف تحریم‌ها ناامید کردن مردم و ایجاد فاصله بین آنها و نظام حاکم است تا ریشه‌های فرهنگی و تاریخی ملت و هویت ملی را تضعیف کند، اما سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان متولیِ توسعه ی برند تجاری کشور، در پی بازگرداندن و تقویت هویت ملی، به عنوان بستر توسعه برند تجاری است.

به گزارش خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا مودودی، سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران در حاشیه نخستین نشست هم‌اندیشی تولیدکنندگان محصولات خلاق و مدیران سازمان توسعه تجارت در جشنواره تصویر صادرات گفت: تحریم تنها تجارت خارجی کشور را تحت تأثیر قرار نداده، بلکه هدف آن هویت، اعتماد و باور مردم نسبت به گذشته است.

مودودی اظهار کرد: در گذشته قدرت نظامی، میراث تاریخی و منابع زیرزمینی معیار ارزیابی قدرت یک کشور بود؛ اما امروزه برند‌های یک کشور تعیین کننده قدرت آن در دنیا هستند.

مودودی در خصوص اهمیت جشنواره تصویر صادرات گفت: اگر این جشنواره با مشارکت فعال هنرمندان به صورت یک رویه درآید، با بهره‌گیری از ظرفیت نسل جوان و مستعد، نخبگان هنرمند و اساتید متبحر و مجرب کشور در عرصه تولید محصولات خلاق می‌توان رونق صادرات هنر ایران در سطوح بین‌المللی را انتظار داشت و تجارت هنر را نیز به هنر تجارت افزود.

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران تصریح کرد: محصولات خلاق اعم از فعالیت‌های هنری، رسانه‌ای، تبلیغاتی و فرهنگی ظرفیت توسعه صادرات را داشته، اما تا کنون بصورت هدفمند مورد حمایت و هدایت قرار نگرفته‌اند. تجاری‌سازی، بین‌المللی‌سازی و کمک به حضور پایدار در بازار‌های مستعد جهانی از جمله رسالت‌های سازمان توسعه تجارت برای تقویت و تنوع‌بخشی به سبد صادراتی غیرنفتی کشور است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان ایران در سطح بین‌المللی با استفاده و بهره‌گیری از نفوذ رسانه‌ها مصمم به تخریب نام و برند ایران به ترفند‌ها و متد‌های مختلف هستند، گفت: هدف جشنواره تصویر صادرات خارج کردن استعداد‌ها و هنر بین‌المللی نهفته و پنهان کشور از زیر غبار‌های زمانه و تخریب‌ها و منفی‌بافی‌های دشمنان است و اینکه این تندیس‌های زرین در برابر آفتاب حقیقت و دیدگان جهانیان قرار گیرد، تأکید بر داشته‌های افتخار آمیز فرهنگی و تاریخی و قصه‌های ناگفته برند‌های ایرانی دانست.

همچنین ببینید

برند بوئینگ

بدقولی دیگری از برند بوئینگ

پایگاه خبری دنیای برند، برند بوئینگ ماموریت فضانورد استارلاینر را به تعویق انداخت. به نقل …