تخریب برند ایران

دشمنان ایران در سطح بین المللی مصمم به تخریب نام و برند ایران هستند

هدف تحریم‌ها ناامید کردن مردم و ایجاد فاصله بین آنها و نظام حاکم است تا ریشه‌های فرهنگی و تاریخی ملت و هویت ملی را تضعیف کند، اما سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان متولیِ توسعه ی برند تجاری کشور، در پی بازگرداندن و تقویت هویت ملی، به عنوان بستر توسعه برند تجاری است.

به گزارش خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا مودودی، سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران در حاشیه نخستین نشست هم‌اندیشی تولیدکنندگان محصولات خلاق و مدیران سازمان توسعه تجارت در جشنواره تصویر صادرات گفت: تحریم تنها تجارت خارجی کشور را تحت تأثیر قرار نداده، بلکه هدف آن هویت، اعتماد و باور مردم نسبت به گذشته است.

مودودی اظهار کرد: در گذشته قدرت نظامی، میراث تاریخی و منابع زیرزمینی معیار ارزیابی قدرت یک کشور بود؛ اما امروزه برند‌های یک کشور تعیین کننده قدرت آن در دنیا هستند.

مودودی در خصوص اهمیت جشنواره تصویر صادرات گفت: اگر این جشنواره با مشارکت فعال هنرمندان به صورت یک رویه درآید، با بهره‌گیری از ظرفیت نسل جوان و مستعد، نخبگان هنرمند و اساتید متبحر و مجرب کشور در عرصه تولید محصولات خلاق می‌توان رونق صادرات هنر ایران در سطوح بین‌المللی را انتظار داشت و تجارت هنر را نیز به هنر تجارت افزود.

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران تصریح کرد: محصولات خلاق اعم از فعالیت‌های هنری، رسانه‌ای، تبلیغاتی و فرهنگی ظرفیت توسعه صادرات را داشته، اما تا کنون بصورت هدفمند مورد حمایت و هدایت قرار نگرفته‌اند. تجاری‌سازی، بین‌المللی‌سازی و کمک به حضور پایدار در بازار‌های مستعد جهانی از جمله رسالت‌های سازمان توسعه تجارت برای تقویت و تنوع‌بخشی به سبد صادراتی غیرنفتی کشور است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان ایران در سطح بین‌المللی با استفاده و بهره‌گیری از نفوذ رسانه‌ها مصمم به تخریب نام و برند ایران به ترفند‌ها و متد‌های مختلف هستند، گفت: هدف جشنواره تصویر صادرات خارج کردن استعداد‌ها و هنر بین‌المللی نهفته و پنهان کشور از زیر غبار‌های زمانه و تخریب‌ها و منفی‌بافی‌های دشمنان است و اینکه این تندیس‌های زرین در برابر آفتاب حقیقت و دیدگان جهانیان قرار گیرد، تأکید بر داشته‌های افتخار آمیز فرهنگی و تاریخی و قصه‌های ناگفته برند‌های ایرانی دانست.

همچنین ببینید

اخراج ۹۰۰ نفر از کارمندان پلی استیشن

اخراج ۹۰۰ نفر از کارمندان پلی استیشن

سونی چند روز پیش اعلام کرده بود که فروش پلی استیشن ۵ آنطور که هدف …