62935401 660x330 - ثبت چهار پتنت در آسیا در حوزه کاربرد نانومواد در باتری

ثبت چهار پتنت در آسیا در حوزه کاربرد نانومواد در باتری

شرکت نانو وان (Nano One) که در زمینه کاتد باتری لیتیوم یون تخصص دارد، از ثبت چهار پتنت در آسیا خبر داد. این پتنت‌ها مربوط به فناوری مواد فعال کاتد لیتیوم یون باتری (CAM) است.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، این مواد فعال کاتد لیتیوم یون باتری با کاهش هزینه، پیچیدگی، مصرف انرژی و ردپای محیط زیست، زنجیره‌های تأمین امن و انعطاف‌پذیر را برای تولیدکنندگان فراهم می‌کنند. نانو وان با ثبت این چهار پتنت در آسیا، دامنه محافظت از مالکیت معنوی خود را گسترش داده است. این پتنت‌ها در کره‌جنوبی، ژاپن، چین و تایوان به ثبت رسیده‌اند.

دکتر استفان کمپبل مدیرعامل نانو وان می‌گوید: «این چهار اختراع، تعداد پتنت‌های ثبت شده ما را به چهل پتنت می‌رساند که نشان از راهبرد ما در توسعه نوآوری است، به ویژه در قاره آسیا که از نظر راهبردی این منطقه برای ما مهم است.»

فناوری M2CAM این امکان را می‌دهد که مواد کاتدی را به‌طور مستقیم از فلز، با استفاده از مواد اولیه نظیر پودر نیکل، منگنز و کبالت تولید کرد در حالی که معمولا از سولفات‌های فلز یا سایر نمک‌ها مواد کاتدی ساخته می‌شوند.

با این فناوری، نیاز به تبدیل پرهزینه و پر انرژی نیکل، کبالت و منگنز به سولفات و کربنات لیتیوم به هیدروکسید از بین می‌رود، حمل مقادیر زیادی آب و گوگرد را کاهش می‌دهد.

فرآیند ثبت شده One-Pot پودرهای کاتدی تک بلوری با دوام و پوشش‌های محافظتی را به‌طور هم‌زمان ایجاد می‌کند و M2CAM این امکان را می‌دهد که این مواد به‌طور مستقیم از پودرهای فلزی تهیه شوند.توانایی استفاده از فلزات به طور مستقیم در تولید مواد کاتدی، هزینه، پیچیدگی و انتشار گازهای گلخانه ای در زنجیره تأمین را کاهش می‌دهد، در حالی که حجم فاضلاب و پسماند را نیز به حداقل می‌رساند، پسماندهایی که به دلیل داشتن سولفات برای محیط زیست خطرناک هستند.

پایان

همچنین ببینید

62941824 310x165 - هوشمندسازی تاسیسات شبکه توزیع آب شهری استان آذربایجان شرقی در توافق دو جانبه

هوشمندسازی تاسیسات شبکه توزیع آب شهری استان آذربایجان شرقی در توافق دو جانبه

توافق‌نامه همکاری مشترک ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان آب، اقلیم و محیط‌زیست با استانداری آذربایجان‌شرقی با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *