62887533 640x330 - تولید دوربین‌های حفاظتی هوشمند با قابلیت شناسایی چهره، پلاک خودرو و تشخیص اسلحه

تولید دوربین‌های حفاظتی هوشمند با قابلیت شناسایی چهره، پلاک خودرو و تشخیص اسلحه

متخصصان یک شرکت دانش‌بنیان موفق به تولید نسل جدیدی از دوربین‌های حفاظتی است که با استفاده از فناوری هوش‌مصنوعی در هر لحظه زاویه دید دوربین را مورد بررسی قرار داده و خدماتی مانند تشخیص حضور انسان، شناسایی چهره، پلاک خوان و تشخیص اسلحه را برای کاربران فراهم می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند، محمد ابراهیم آباد، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در پاسخ به سوالی درخصوص محصولات دانش‌بنیان تولیدی این شرکت و کاربرد آنها گفت: ما مجموعه‌ای از متخصصان در حوزه‌های الکترونیک، نرم افزار، امنیت، توسعه دهندگان نرم‌افزارهای با معماری توزیع شده و هوش‌ مصنوعی هستیم که تلاشمان در تولید محصولات و خدمات فناورانه و به‌روز در دنیا بر پایه معماری اینترنت اشیاء است.

وی ادامه داد: به واسطه نبود یک زیرساخت نرم‌افزاری توزیع شده و یکپارچه در شبکه‌های داخل کشور و به منظور پیاده‌سازی و ارایه محصولات و خدمات مبتنی بر اینترنت اشیاء، مجموعه بینا از اواخر دهه ۹۰، طراحی و ساخت فریم‌ورک نرم افزاری با قابلیت توزیع‌شدگی در سطوح مختلف از جمله لاجیک، پایگاه داده، توزیع فایل، داده‌های اشتراکی و اطلاع‌رسانی را در دستور کار خود قرار داد تا با بهره‌گیری از تجربیات پیشین و دانش روز دنیا، تولید یک بستر کاملا بومی‌سازی شده و بی‌نیاز از پلتفرم‌های جهانی را به سرانجام برساند.

وی خاطرنشان کرد: دوربین هوشمند بینا نسل جدیدی از دوربین‌های حفاظتی است که با استفاده از تکنولوژی هوش‌مصنوعی در هر لحظه زاویه دید دوربین را مورد بررسی قرار داده و خدماتی مانند تشخیص حضور انسان، شناسایی چهره، پلاک خوان و تشخیص اسلحه را برای کاربران فراهم می‌کند. دوربین هوشمند بینا تمامی این خدمات را بر بستر اینترنت اشیاء و نرم افزار تلفن همراه بینا در دسترس کاربران قرار می‌دهد و کاربران در هرجای دنیا می‌توانند از طریق نرم افزار بینا از تمام وقایع مشاهده شده در دوربین به صورت آنی مطلع شوند.

ابراهیم آباد، مشاهده رویدادهای پیشین در هر نقطه از جهان، امنیت ذخیره سازی تصاویر و فایلهای ویدئو با رمزنگاری نامتقارن، پخش زنده امن با کمترین تاخیر زمانی و کلید یک بار مصرف، اعلام هشدار در صورت سرقت یا از کار افتادن دوربین‌ به کاربر، ثبت و نگهداری رویدادها در اینترنت تا ۵۰۰ مگابایت به صورت رایگان و مادام العمر، اعلام هشدارها به صورت پیامک در صورت نیاز و استفاده از زیرساخت نرم افزاری توزیع شده و سرویس دهی ۲۴ ساعته را از ویژگی‌های دوربین هوشمند تولیدی عنوان و خاطرنشان کرد: اعلام هشدار فوری بر روی نرم افزار تلفن همراه در صورت تشخیص انسان و چهره، پلاک خوان، اسلحه و آتش، عدم نیاز به پرداخت شارژ ماهیانه و سالیانه، دارا بودن تمام ویژگی های هوشمند بر روی یک دوربین، نصب آسان و بدون نیاز به DVR و ذخیره سازی ویدئوها بر روی حافظه داخلی، قیمت اقتصادی و عدم نیاز به خرید نرم افزار و سخت افزار دیگر غیر از دوربین و پایداری سرویس دهی و دریافت پوش نوتیفیکیشن در شرایط اختلالات یا قطعی ناگهانی اینترنت بین الملل از مزایای دوربین هوشمند ایرانی نسبت به نمونه‌های خارجی است.

وی در خصوص میزان امنیت دوربین‌های هوشمند بینا گفت: استفاده از رمزنگاری نامتقارن جهت امنیت اطلاعات تصاویر و رویدادها،  ذخیره سازی ویدئوها بر روی حافظه داخلی دوربین به وسیله کلید عمومی/خصوصی، غیر قابل استفاده بودن دوربین برای سارق در صورت سرقت، پروتکل ارتباطی امن و غیرقابل نفوذ و پخش زنده تصاویر به صورت امن/رمزنگاری شده با کلید یک بار مصرف از تدابیر امنیتی در نظر گرفته شده دراین دوربین‌هاست.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، ابراهیم آباد افزود: از آنجا که تمام دوربین‌های مداربسته کنونی از برندهای خارجی هستند، سرورهای آنها خارج از ایران است و در صورت نیاز به پردازش اطلاعات تصویری کاربرانی که از این محصول استفاده می‌کنند، می‌بایست تصاویر ابتدا به خارج از ایران رفته و بعد از آنجا ارسال شود تا بتوانند از خروجی‌ها استفاده کنند. در فرایند پردازش نیز حتما باید سروری داشته باشند که این پردازش را انجام دهد. این در حالی است که تمام پردازش‌ها در دوربین ایرانی در خود دوربین انجام می‌شود.

پایان


منبع

همچنین ببینید

57638199 310x165 - ایجاد شورای سیاست‌گذاری برای مطالعات آنالیز و استحصال لیتیوم از شورابه‌ها

ایجاد شورای سیاست‌گذاری برای مطالعات آنالیز و استحصال لیتیوم از شورابه‌ها

مدیرکل دفتر کانه‌آرایی و فرآوری موادمعدنی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی از ایجاد شورای سیاست‌گذاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *