صنایع دستی

برندهای صنایع دستی خراسان جنوبی معرفی شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: از هنرمندان بومی خواستاریم در هر رشته ای که فعالیت دارند، به معرفی برندهای استان بپردازند.

پایگاه خبری دنیای برند،به گزارش  خبرنگار مهر، سید کمال الدین میرجعفریان جمعه شب در حاشیه بازدید از چهارمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری روز ملی روستا و عشایر در خراسان جنوبی بیان کرد: برگزاری نمایشگاه توانمندی های استان از جمله تصمیمات خروجی این همایش بود که صنایع دستی را هم شامل می شود.

وی با ابراز رضایت از وضعیت نمایشگاه بیان کرد: برگزاری اینگونه از برنامه ها عایدات زیادی را نصیب هنرمندان بومی، مردم و صنعتگران دیگر استان ها می کند که می طلبد مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

میرجعفریان با بیان اینکه امید است این گام ها بتواند خراسان جنوبی را به جایگاه مطلوبی در سطح کشور برساند، اظهار کرد: اگرچه نمایشگاه با رضایت مردم و غرفه داران همراه است اما امیدواریم برای سال آینده کم و کاستی های احتمالی در راستای رسیدن به شرایط بهتر رفع شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی خواستار اطلاع رسانی بیشتر نسبت به برگزاری نمایشگاه شد و گفت: روند روبه رشد مراجعه شهروندان به نمایشگاه نشان می دهد که آگاهی مردم نسبت به این فعالیت ها افزایش استقبال را به دنبال دارد.

وی با اشاره به برندهای صنایع دستی خراسان جنوبی اظهار کرد: از غرفه داران بومی خواستاریم در هر رشته ای که فعالیت دارند، به معرفی برندهای استان بپردازند.

میر جعفریان بیان کرد: استان زنجان غرفه ای با محصولات مس در نمایشگاه برپا کرده، این در حالی است که معدن غنی قلعه زری در خراسان جنوبی بوده ولی ارزش افزوده اش‌ را به دیگر استان ها می دهد بنابراین باید تبیین شود.

همچنین ببینید

3467 8776 310x165 - «اکوالند»: برند جدید لرستان در عرصه تولید بچه ماهی با کیفیتی جهانی

«اکوالند»: برند جدید لرستان در عرصه تولید بچه ماهی با کیفیتی جهانی

مدیرکل شیلات لرستان گفت: تولید آبزیان در این استان طی فعالیت دولت سیزدهم از ۱۶ هزار به ۳۸ هزار تن افزایش یافته است.