حفظ بازار کالاهای صادراتی ایران

فاز نخست انتخاب برند برتر

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران و رئیس کمیسیون ملی نشان تجاری (برند)، در خصوص برگزاری سومین جشنواره ملی انتخاب برند برتر گفت: تا کنون و در فاز اول ثبت نام، ۱۳۶ شرکت به طور کامل اطلاعات اولیۀ خود را وارد سامانه میز خدمات الکترونیک کرده‌اند.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمدرضا مودودی، اظهار داشت: با توجه به فعال شدن میز خدمات الکترونیک سازمان توسعه تجارت ایران، شرکت‌ها می‌توانند با درج اطلاعات و ورود به میز خدمت از تمام امکانات این سامانه از جمله ثبت نام در فرآیند انتخاب صادرکننده نمونه ملی و برند برتر بهره‌مند شوند.

گروه‌های کالا و خدمات مختلف در برگزاری سومین جشنواره ملی برند

وی افزود: در نخستین فاز از فرآیند انتخاب برند برتر، ۱۳۶ شرکت از ۱۹ حوزه فعالیت در گروه‌های کالا و خدمات مختلف اطلاعات اولیه خود را وارد سامانه کرده‌اند که این حوزه‌ها شامل صنعت ساختمان، صنایع غذایی، برق و الکترونیک، پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی، صنایع شیمیایی، نساجی، پوشاک، چرم و صنایع وابسته، خدمات فنی و مهندسی، کشاورزی، خودرو و قطعات یدکی، فلزات و صنایع وابسته، لوازم خانگی و اداری، دارو و تجهیزات پزشکی، تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی، فناوری اطلاعات، بازرگانی عمومی، گردشگری، بسته‌بندی، نمایشگاهی و صنایع چوب است.

رئیس کمیسیون ملی نشان تجاری (برند) بیان داشت: بیشترین سهم از شرکت‌های ثبت نام کننده در مرحلۀ اول مربوط به صنعت ساختمان و صنایع غذایی بوده و کمترین سهم را حوزۀ گردشگری، نمایشگاهی و صنایع چوب دارند.

مودودی گفت: در فاز دوم، شاخص‌های دریافتی از سوی شرکت‌ها مورد بررسی و راستی‌آزمایی قرار خواهند گرفت و بر اساس شاخص‌های هر بخش رتبه‌بندی شرکت‌ها انجام می‌شود. اما در فاز نهایی، شرکت‌ها مورد ارزیابی مصرف‌کننده نهایی قرار می‌گیرند که این امر توسط نظرسنجی عمومی انجام‌ می‌پذیرد و اطلاعات آنها مطابق با شاخص‌های بین‌المللی ارزیابی برند، مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته و پس از مشخص شدن، معرفی می‌شوند.

بیشتر بخوانید:
مدیریت برند ملی

گفتنی است، جایزۀ ملی برند در نیمۀ دوم سال برگزار خواهد شد. 

همچنین ببینید

برند چینی

راهکار فروش بیشتر خودروهای برند چینی در اروپا

پایگاه خبری دنیای برند، خودروسازان چینی با خودروهای برقی پنج ستاره فروش بیشتری در اروپا …