حفظ بازار کالاهای صادراتی ایران

فاز نخست انتخاب برند برتر

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران و رئیس کمیسیون ملی نشان تجاری (برند)، در خصوص برگزاری سومین جشنواره ملی انتخاب برند برتر گفت: تا کنون و در فاز اول ثبت نام، ۱۳۶ شرکت به طور کامل اطلاعات اولیۀ خود را وارد سامانه میز خدمات الکترونیک کرده‌اند.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمدرضا مودودی، اظهار داشت: با توجه به فعال شدن میز خدمات الکترونیک سازمان توسعه تجارت ایران، شرکت‌ها می‌توانند با درج اطلاعات و ورود به میز خدمت از تمام امکانات این سامانه از جمله ثبت نام در فرآیند انتخاب صادرکننده نمونه ملی و برند برتر بهره‌مند شوند.

گروه‌های کالا و خدمات مختلف در برگزاری سومین جشنواره ملی برند

وی افزود: در نخستین فاز از فرآیند انتخاب برند برتر، ۱۳۶ شرکت از ۱۹ حوزه فعالیت در گروه‌های کالا و خدمات مختلف اطلاعات اولیه خود را وارد سامانه کرده‌اند که این حوزه‌ها شامل صنعت ساختمان، صنایع غذایی، برق و الکترونیک، پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی، صنایع شیمیایی، نساجی، پوشاک، چرم و صنایع وابسته، خدمات فنی و مهندسی، کشاورزی، خودرو و قطعات یدکی، فلزات و صنایع وابسته، لوازم خانگی و اداری، دارو و تجهیزات پزشکی، تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی، فناوری اطلاعات، بازرگانی عمومی، گردشگری، بسته‌بندی، نمایشگاهی و صنایع چوب است.

رئیس کمیسیون ملی نشان تجاری (برند) بیان داشت: بیشترین سهم از شرکت‌های ثبت نام کننده در مرحلۀ اول مربوط به صنعت ساختمان و صنایع غذایی بوده و کمترین سهم را حوزۀ گردشگری، نمایشگاهی و صنایع چوب دارند.

مودودی گفت: در فاز دوم، شاخص‌های دریافتی از سوی شرکت‌ها مورد بررسی و راستی‌آزمایی قرار خواهند گرفت و بر اساس شاخص‌های هر بخش رتبه‌بندی شرکت‌ها انجام می‌شود. اما در فاز نهایی، شرکت‌ها مورد ارزیابی مصرف‌کننده نهایی قرار می‌گیرند که این امر توسط نظرسنجی عمومی انجام‌ می‌پذیرد و اطلاعات آنها مطابق با شاخص‌های بین‌المللی ارزیابی برند، مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته و پس از مشخص شدن، معرفی می‌شوند.

گفتنی است، جایزۀ ملی برند در نیمۀ دوم سال برگزار خواهد شد. 

همچنین ببینید

63066263 310x165 - ماجرای کشمکش میان ایلان ماسک و اپل و اوپن‌ای‌آی چیست؟

ماجرای کشمکش میان ایلان ماسک و اپل و اوپن‌ای‌آی چیست؟

دو روز پیش بود که ایلان ماسک شرکت‌های اپل و اوپن‌ای‌آی را به دلیل آنچه «نقض امنیتی غیرقابل قبول» خواند، تهدید به شکایت کرد و حالا اوپن‌ای‌آی در مقام پاسخ برآمده است.