Img2024031212455740 650x330 - ارتباطات و همکاری نمایندگان مجلس با بخش خصوصی تقویت شود

ارتباطات و همکاری نمایندگان مجلس با بخش خصوصی تقویت شود

روز گذشته نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با هدف هم‌اندیشی و بررسی مسائل و مشکلات موجود در حوزه‌های مختلف بخش خصوصی و تبادل‌نظر پیرامون راهکارهای عملی در نشست ماهانه هیات نمایندگان اتاق سنندج حاضر شد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج با تبریک انتخاب دوباره محسن فتحی، نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، گفت: کار هیات‌ نمایندگان اتاق مشابه کار نمایندگان مجلس است. در ایران هم مانند سایر کشورها، اتاق بازرگانی، به‌عنوان پارلمان بخش خصوصی شناخته می‌شود و ضمن اینکه برگزاری انتخابات در اتاق‌ها، امری نهادینه شده است، مسائل و مباحث ذینفعان آن نیز با مشورت و رایزنی انجام می‌شود.

علی‌اکبر عبدالملکی، با اشاره به رسالت اتاق بازرگانی در پیگیری مطالبات بخش خصوصی، از آمادگی اتاق سنندج برای انجام هرگونه فعالیت اعم از دادن مشاوره، برگزاری جلسات و نشست‌های مختلف و ارائه مسائل و مشکلات احصا شده در جامعه بر اساس پژوهش‌های میدانی و… در راستای تحکیم هرچه بیشتر ارتباط با نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

 در ادامه این نشست، نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، نقش‌آفرینی اتاق سنندج را در توسعه اقتصادی استان کردستان پررنگ عنوان کرد و گفت: با توجه به لزوم مشارکت بخش خصوصی در اداره اقتصاد کشور و اهمیت جایگاه اتاق بازرگانی، چشم‌انداز مجلس آینده تقویت این نهاد خواهد بود.

محسن فتحی افزود: بنگاه‌داری دولت در حوزه اقتصادی باید به سمت‌وسوی حمایت از نقش‌آفرینی مردم و بخش خصوصی برود که دراین‌بین اتاق‌های بازرگانی نقشی حائز اهمیت دارند و باید چتر حمایتی خود را به‌صورت گسترده‌تر در حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی به‌کارگیرند.

وی تأکید کرد: مجلس همراهی ویژه‌ای با اتاق بازرگانی دارد و ما به‌عنوان نماینده‌های مردم تلاش خواهیم کرد در مجلس آینده بستر بهره‌مندی از نظرات کارشناسان و فعالان اقتصادی در قانون‌گذاری پررنگ‌تر شود.

فتحی با تشریح عملکرد مجلس یازدهم در حوزه اقتصاد و کمک به رشد تولید، اظهار کرد: تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار به‌صورت سامانه‌ها و تأمین منابع اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی در بودجه سالانه از اهم این اقدامات است.

در ادامه، اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج هر کدام بسته به نوع فعالیتی که دارند، به بیان بخشی از مشکلات پیش روی بخش خصوصی و فعالان اقتصادی پرداختند.

در این نشست اعضای هیات نمایندگان اتاق سنندج ضمن تقدیر از همراهی استاندار کردستان به‌عنوان نماینده دولت، نسبت به برخی عملکرد بانک‌ها، مدیران و کارشناسان موجود در بدنه ادارات دولتی در همراهی با بخش خصوصی گلایه‌هایی مطرح کردند و خواستار ورود نمایندگان مجلس به بعضی از موضوعات مهم و همچنین افزایش هرچه بیشتر سطح ارتباطات و همکاری آنها با بخش خصوصی استان شدند.

منبع: اتاق ایران آنلاین

همچنین ببینید

Img20240422120922537 310x165 - میزان رضایت کارآفرینان، به شاخص ارزیابی عملکرد کارمندان دولت افزوده می شود

میزان رضایت کارآفرینان، به شاخص ارزیابی عملکرد کارمندان دولت افزوده می شود

رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران گفت: یکی از شاخص‌های اصلی کارآفرینی، محاسبه‌گری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *