سامانه جامع تجارت

نظارت بر بازار کالاهای اساسی بر پایه اطلاعات سامانه جامع تجارت

پایگاه خبری دنیای برند، بر اساس مصوبات کارگروه تنظیم بازار، در خصوص تامین لاستیک سنگین از محل واردات مقرر شد سقف ارزش واردات تایر سنگین برای واردکنندگان در زمان ثبت سفارش به میزان ۲ برابر میانگین ارزش واردات ۲ سال اخیر در نظر گرفته شود.

به گزارش شاتا، بر اساس مصوبات یکصد و پنجاه و هشتمین جلسه کارگروه تنظیم بازار در خصوص بررسی نحوه بازرسی و نظارت بر بازار کالاهای اساسی و ضروری بر پایه اطلاعات سامانه جامع تجارت، مقرر شد معاونت بازرگانی داخلی دستورالعمل تنظیم بازار با محوریت سامانه جامع تجارت ( شامل جزئیاتی چون نحوه اقدام، کالاهای مشمول، نقش سازمان‌های نظارتی و غیره) را جهت بررسی تهیه کند.
همچنین با توجه به آمادگی زیرساخت‌های فنی و تکمیل بخش قابل توجهی از اطلاعات این سامانه، علاوه بر اقدام فوری در راستای تکمیل اطلاعات سامانه، از آن برای کمک به تنظیم بازار کالاهای اساسی و همچنین شناسایی و پیگیری تخلفات احتمالی استفاده شود.

افزایش سقف ارزش واردات تایر سنگین

در خصوص واردات لاستیک سنگین، در راستای رفع موانع پیش روی تامین این کالا از محل واردات، به دلیل کاهش قابل توجه واردات در نیمه نخست سال جاری، مقرر شد سقف ارزش واردات تایر سنگین برای واردکنندگان در زمان ثبت سفارش به میزان ۲ برابر میانگین ارزش واردات ۲ سال اخیر در نظر گرفته شود و در صورت ترخیص و رفع تعهد گمرکی، سقف ارزش واردات، قابل استفاده مجدد در همان سال باشد و سقف و سابقه واردکنندگان لاستیک سنگین بصورت سیستمی اعمال شود.

بررسی برنامه نحوه اصلاح روش اطلاع‌رسانی قیمت کالا، بررسی بازار لوازم خانگی در کمیته تخصصی مربوطه، بررسی بازار محصولات کشاورزی و رصد و پایش قیمت‌ دیگر کالاهای اساسی از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود که در خصوص هر یک تصمیم‌گیری لازم انجام شد.

همچنین ببینید

Img20161215232623951 310x165 - نوبت دوم مجمع عمومی اتاق مشترک ایران و هند 8 مرداد برگزار می‌شود

نوبت دوم مجمع عمومی اتاق مشترک ایران و هند ۸ مرداد برگزار می‌شود

نوبت دوم مجمع عمومی عادی سالیانه اتاق مشترک ایران و هند، دوشنبه ۸ مرداد در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *