اخراج ۹۰۰ نفر از کارمندان پلی استیشن

اخراج ۹۰۰ نفر از کارمندان پلی استیشن

سونی چند روز پیش اعلام کرده بود که فروش پلی استیشن ۵ آنطور که هدف گذاری کرده‌اند نبوده،‌ سپس در خبرها دیدیم که ارزش بازار سهام این کمپانی مبلغ قابل توجهی سقوط کرد. حالا در بیانیه‌ای جدید سونی اعلام کرده که در راستای ارتقاء و توسعه استراتژیک کسب‌وکارشان ۹۰۰ کارمند پلی‌استیشن را تعدیل و استودیو لندن را تعطیل کرده است. این تصمیم نشان‌دهنده کاهش ۸ درصدی نیروی کاری است و به گفته جیم رایان، رئیس بخش پلی‌استیشن این تصمیمات اجتناب ناپذیر است.

این تعدیل نیروها استودیوهای سونی در سراسر دنیا تحت تأثیر قرار داد، از جمله استودیو لندن که بر روی توسعه بازی‌های پلی استیشن VR تمرکز داشت و استودیو Firesprite که سازنده بازی معروف Horizon Call of the Mountain  است. رایان در پیامی به کارکنان اعلام کرد که پس از بررسی‌های دقیق و مشورت‌های متعدد با مدیریت ارشد، به این نتیجه رسیده‌اند که این کار برای آینده‌ی روشن‌تر شرکت ضروری است.

این رویدادها بخشی از موج گسترده‌ی تعدیل نیرو در صنعت بازی و تکنولوژی است که اخیراً شرکت‌های بزرگی چون مایکروسافت، یونیتی، و دیسکورد را نیز دربرگرفته؛ چراکه تغییرات عمیق و چالش‌های پیش‌روی این صنعت جدی‌تر شده است.

همچنین ببینید

12523122 850 310x165 - «آدیداس» از بلا حدید عذرخواهی کرد

«آدیداس» از بلا حدید عذرخواهی کرد

شرکت آلمانی پوشاک ورزشی آدیداس پس از حذف واکنش‌برانگیز بلا حدید (مدل سرشناس فلسطینی-آمریکایی) از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *