62914675 660x330 - ۲۲ ماهواره «استارلینک» به مدار زمین پرتاب شدند

۲۲ ماهواره «استارلینک» به مدار زمین پرتاب شدند

یک موشک «فالکون ۹» روز نهم فوریه ۲۲ ماهواره «استارلینک» شرکت «اسپیس‌ایکس» را به مدار زمین پرتاب کرد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، شرکت «اسپیس‌ایکس»(SpaceX) یک گروه دیگر از ماهواره‌های اینترنتی «استارلینک»(Starlink) خود را روز جمعه، نهم فوریه پرتاب کرد.

به نقل از اسپیس، یک موشک «فالکون ۹»(Falcon 9) حامل ۲۲ ماهواره استارلینک روز جمعه ساعت ۷:۳۴ شب به وقت منطقه زمانی شرقی از «پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ» در کالیفرنیا بلند شد.

این پرتاب در سومین تلاش اسپیس‌ایکس انجام شد. اسپیس‌ایکس ابتدا پرواز را برای اوایل صبح چهارشنبه و عصر پنجشنبه برنامه‌ریزی کرده بود، اما هر دو را به دلیل آب‌وهوای نامساعد به تعویق انداخت.

اولین مرحله فالکون ۹ همان طور که برنامه‌ریزی شده بود، حدود ۸.۵ دقیقه پس از بلند شدن، برای فرود آمدن روی سکوی فرود شناور بدون سرنشین اسپیس‌ایکس در اقیانوس آرام به زمین بازگشت.

مرحله اول فالکون ۹ پس از بازگشت به زمین

بر اساس توضیحات ماموریت اسپیس‌ایکس، این چهاردهمین پرتاب و فرود برای این تقویت‌کننده ویژه بود. هفت مورد از ۱۳ پرواز پیشین آن نیز ماموریت پرتاب استارلینک بودند.

شبکه ماهواره‌ای استارلینک، یک شبکه پهن‌باند متعلق به اسپیس‌ایکس در مدار پایین زمین است که در حال حاضر حدود ۵۴۰۰ ماهواره عملیاتی را در بر دارد. تعداد ماهواره‌ها همچنان در حال افزایش یافتن است.

پرتاب این گروه جدید از ماهواره‌های استارلینک، یازدهمین ماموریت مداری سال برای اسپیس‌ایکس بود و ماموریت‌های بسیاری نیز در آینده انجام خواهند شد. این شرکت قصد دارد ۱۴۴ ماموریت را در سال ۲۰۲۴ پرتاب کند.

پایان

همچنین ببینید

63004515 310x165 - سگ رباتیک با قابلیت شعله‌افکنی تا فاصله ۱۰ متری

سگ رباتیک با قابلیت شعله‌افکنی تا فاصله ۱۰ متری

یک شرکت آمریکایی، ویدئویی را از سگ رباتیک شعله‌افکن خود منتشر کرده است که آتش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *