Img20240413104323871 650x330 - کنترل نرخ ارز برای جلوگیری از افزایش تورم تولید، ضروری است

کنترل نرخ ارز برای جلوگیری از افزایش تورم تولید، ضروری است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرج، گفت: سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به جهش تولید با مشارکت مردم نام‌گذاری شده است تا در سایه این تعامل، فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود در مسیر افزایش تولید و رشد اقتصادی در کشور بهینه‌سازی شود.

پرهام رضایی در مراسم ضیافت افطار و دیدار نوروزی فعالان بخش خصوصی استان البرز با مدیران و مسئولان ملی و استانی، افزود: به‌منظور تحقق شعار سال، دولت نقش مهمی در تنظیم شرایط اقتصادی و تسهیل امور مرتبط به تولید و مراودات تجاری به‌ویژه صادرات عهده‌دار است، فعالان بخش خصوصی نیز به‌عنوان سربازان جبهه اقتصادی، نقش و رسالت اصلی را در انجام فعالیت‌های تولیدی و صنعتی و جهش در این عرصه ایفا می‌کنند.

وی تأکید کرد: با توجه به فرمایشات و تأکیدات رهبر فرزانه انقلاب بر ضرورت تلاش و همت تمامی مسئولان ملی و استانی و فعالان اقتصادی در مسیر تحقق شعار سال مبنی بر «جهش تولید با مشارکت مردم»، بخش خصوصی با امکانات و منابع بیشتری برای توسعه و بهبود فناوری در تولید و بازاریابی و عرضه محصولات در عرصه بین‌المللی حرکت خواهد کرد.

تلاش برای تحقق صادرات ۲ میلیارد دلاری در پایان سال جاری

رئیس اتاق کرج در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به تحقق صادرات یک میلیارد دلاری این استان در سال ۱۴۰۲ با پیگیری و ممارست استاندار و همکاری مدیران اقتصادی دولت و فعالان بخش خصوصی، گفت: در سال جاری نیز با توجه به تأکیدات استاندار البرز و از طرفی رسالت اتاق کرج در ارتباط با توسعه فعالیت‌های تولیدی و صنعتی بخش خصوصی، بر افزایش رقم صادرات سالانه استان از عدد یک به ۲ میلیارد دلار متمرکز شده‌ایم.

وی تأکید کرد: در سال جاری همچنین به‌منظور بهبود مراودات بین‌المللی بخش‌های تولیدی و صنعتی البرز مطابق با ظرفیت‌های اقتصادی استان، ترویج کارآفرینی و اشتغال‌زایی، ارتقاء آموزش‌های اثربخش با هدف توانمندسازی واحدهای تولیدی و صنعتی و در کنار آن ارائه خدمات مشاوره‌ای مختلف در مسیر رفع چالش‌های بخش خصوصی و حمایت از فعالیت‌های خلاقانه و نوآور در این حوزه، فعالیت‌ها و اقدامات مؤثر و سازنده‌ای را برنامه‌ریزی و اجرایی خواهیم کرد.

رضایی در بخش دیگری با توجه به جهش صعودی نرخ ارز در آغاز سال جاری گفت: این تغییرات می‌تواند بر افزایش شیب تورم تولید کشور نیز اثرگذار باشد؛ چراکه تحت تأثیر نوسانات ارزی با افزایش قیمت مواد اولیه و ماشین‌آلات وارداتی و درنتیجه بالا رفتن هزینه‌های تولید و درنهایت افزایش قیمت محصول نهایی یا به عبارتی افزایش تورم مصرفی مواجه می‌شویم.

وی بیان کرد: در چنین شرایطی از دولت انتظار می‌رود که تمهیدات لازم برای کنترل نرخ ارز به‌منظور جلوگیری از ضربه به تولید و حمایت از آن اعمال شود، اقداماتی که لازمه آن هماهنگی تمامی بخش‌های اقتصادی کشور در کنترل بازار ارز برای بهبود وضعیت تولید داخل است.

رئیس اتاق کرج تأکید کرد: امید است در یک سال پیش رو با همکاری و هماهنگی دولت و مردم به‌ویژه فعالان بخش خصوصی، نتایج و دستاوردهای مهمی در مسیر بهبود شرایط اقتصادی و به‌تبع آن اوضاع اجتماعی جامعه حاصل شود.

منبع: اتاق ایران آنلاین

همچنین ببینید

Img20240623092900934 310x165 - در سیزدهمین نشست از دوره دهم هیات نمایندگان اتاق ایران چه گذشت؟

در سیزدهمین نشست از دوره دهم هیات نمایندگان اتاق ایران چه گذشت؟

در نطق پیش از دستور سیزدهمین نشست از دوره دهم هیات نمایندگان اتاق ایران، منوچهر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *