برند

چه خبر از برندهای خودروساز که تعطیل کردند؟

با شیوع گسترده ویروس کرونا، بسیاری از شرکت‌های خودروسازی بزرگ و مطرح جهان از توقف خطوط تولید و تعطیلی کارخانه های خود بخصوص در اروپا خبر داده‌اند.

پایگاه خبری دنیای برند، همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا بسیاری از برندها و کارخانه‌های فعال در حوزه‌های مختلف نظیر خودروسازی و تکنولوژی فعالیت و خطوط تولید خود را به منظور قطع زنجیره انتقال و انتشار این ویروس خطرناک و مرگبار متوقف و تعطیل اعلام کرده‌اند.

چند روز پیش برندهای مختلفی همچون فولکس واگن، فورد، پژو و فیات کرایسلر از تعطیلی کارخانه‌های خود در اروپا که هم اکنون مرکز شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان شده و قربانیان زیادی را در این قاره سبز گرفته است، خبر داده بودند.

حالا گزارشی که در وب سایت CNET آمده است،  به مروری بر خودروسازان برتر و بزرگ جهان که فعالیت خط تولید کارخانه های اروپایی خود را متوقف و تعطیل اعلام کردند، پرداخته است.

۱.  برند پژو  (PSA Group)

گروه صنعتی پژو سیتروئن (PSA Group ) فرانسه که شامل زیر مجموعه برندهای پژو، سیتروئن، DS و واکسهال می شود، دو روز پیش از تعطیلی کارخانه‌های اروپایی خود تا ۲۷ مارس سال جاری میلادی خبر داده بود.

از کارخانه های این شرکت فرانسوی که قرار است حداقل تا ۲۷ مارس ۲۰۲۰ تعطیل باشند می توان به کارخانه های پژو در کشورهای فرانسه، اسپانیا، انگلستان، لهستان و آلمان اشاره کرد که از ۱۷ مارس فعالیت آنها متوقف شده است.

۲. برند فولکس واگن (Volkswagen

برند فولکس واگن نیز که دو روز پیش از تعطیلی کارخانه‌های اروپایی خود نظیر اسلواکی تا اطلاع ثانوی خبر داده بود، به تازگی اعلام کرده که سایر کارخانه‌های خود در کشورهای پرتغال و اسپانیا را نیز حداقل به مدت ۲ هفته تعطیل خواهد کرد. این در حالیست که تعطیلی کارخانه‌های برند خودروسازی فولکس واگن به معنای توقف فعالیت زیرمجموعه های آن و قطعه سازان نیز می شود.

۳. برند رنو  (Renault)

برند خودروسازی رنو فرانسه نیز تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا اعلام کرده که خط تولید  ۱۲ کارخانه این برند در فرانسه و سایر کشورهای اروپایی تا اطلاع ثانوی متوقف خواهد شد.

۴. برند فورد (Ford) 

برند خودروسازی فورد نیز که یکی از بزرگ‌ترین خودروسازان آمریکایی به شمار می رود، اخیراً به علت ابتلای کارکنان به ویروس کرونا از تعطیلی کارخانه خود در والنسیا اسپانیا خبر داده بود. این برند همچنین در بیانیه جدید خود اعلام کرده که تمامی کارخانه های خود را در کشورهای اروپایی از تاریخ ۱۹ مارس سال جاری میلادی تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد کرد.

۵. برند تویوتا (Toyota) 

برند تویوتا موتورز ژاپن نیز بر اساس گزارش اتوماتیو نیوز، خط تولید خودروهای این برند را در کارخانه خود در پرتغال تعطیل اعلام کرده است. این برند خودروساز بزرگ ژاپنی همچنین از تعطیلی کارخانه های خود در فرانسه و فیلیپین نیز تا اطلاع ثانوی خبر داده است.

۶. برند فیات کرایسلر (FCA – Fiat Chrysler Automobiles) 

برند خودروسازی فیات کرایسلر نیز دو روز پیش از تعطیلی کارخانه های خود در اروپا تا تاریخ ۲۷ مارس سال جاری میلادی خبر داده بود که از جمله مهمترین کارخانه های این شرکت می توان به صربستان، لهستان و ایتالیا اشاره کرد که به طور موقت تولید خودرو در انها تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا به حالت تعلیق در آمده است.

۷. برند فراری (Ferrari) 

برند خودروسازی فراری ایتالیا نیز دوشنبه اعلام کرده بود که تا تاریخ ۲۷ مارس سال جاری میلادی کارخانه‌های خود در شهرهای مارانلو و مودنای ایتالیا تعطیل خواهد کرد.

۸. برند لامبورگینی (Lamborghini) 

برند لامبورگینی ایتالیا نیز روز جمعه از توقف تولید و فعالیت‌های خود در کارخانه سانت آگاتا در این کشور خبر داده بود که البته به نظر می رسد فعالیت آن از تاریخ ۲۵ مارس سال جاری میلادی از سر گرفته خواهد شد.

۹ . برند بی‌ام‌و (BMW)

برند خودروسازی بی‌ام‌و آلمان از تعطیلی کارخانه های خود در اروپا و آفریقای جنوبی خبر داد.

اولیور زیپس، مدیر ارشد اجرایی برند خودروسازی بی‌ام‌و آلمان در خصوص شیوع گسترده ویروس کرونا در اروپا خاطرنشان کرده است که کارخانه های این شرکت در کشورهای اروپایی و همچنین آفریقای جنوبی به طور موقت تعطیل شده و خط تولید آنها به حالت تعلیق درخواهد آمد.

وی در ادامه سخنان خود همچنین افزود: انتظار می رود تعلیق خطوط تولید برند بی‌ام‌و در کارخانه های مذکور حداقل تا ۱۷ آوریل سال جاری میلادی ادامه داشته باشد.

۱۰. برند جگوار لندروور (jaguar landrover)

برند انگلیسی جگوار لندروور نیز اعلام کرده که در خصوص تعطیلی کارخانه هایش کاملا مطابق دستور دولت این کشور عمل خواهد کرد ولی فعلا از تداوم فعالیت خطوط تولید کارخانه های آن در انگلستان خبر داده است. این در حالی است که خط تولید کارخانه خود در اسلوواکی را تا اطلاع ثانوی متوقف اعلام کرده است.

این برند همچنین هزاران نفر از پرسنل خود را به دورکاری و فعالیت از منزل ملزم کرده است.

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

63066263 310x165 - ماجرای کشمکش میان ایلان ماسک و اپل و اوپن‌ای‌آی چیست؟

ماجرای کشمکش میان ایلان ماسک و اپل و اوپن‌ای‌آی چیست؟

دو روز پیش بود که ایلان ماسک شرکت‌های اپل و اوپن‌ای‌آی را به دلیل آنچه «نقض امنیتی غیرقابل قبول» خواند، تهدید به شکایت کرد و حالا اوپن‌ای‌آی در مقام پاسخ برآمده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *