62425929 660x330 - چهارمین گردهمایی منجمین آماتور در گنبد مینا

چهارمین گردهمایی منجمین آماتور در گنبد مینا

چهارمین گردهمایی منجمین آماتور و علاقه‌مندان به نجوم ۱۰ اسفندماه در مرکز آسمان نمای گنبد مینا برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، چهارمین ماهگرد به منظور ایجاد محفلی صمیمانه برای منجمین آماتور و علاقه‌مندان این زمینه جهت بررسی و رویدادهای نجومی، تعامل و اشتراک گذاری اطلاعات و توانایی‌های خود در زمینه نجوم و رصد آسمان و گپ و گفت‌های علمی بین شرکت کنندگان برگزار می‌شود.

«حرف اول و آخر» نخستین آیتمی است که در ماهگرد چهارم اجرا می‌شود و قرار است ساناز خان احمدی و سید مهدی مقیمی درباره این بخش صحبت کنند.

همچنین محمد تقی میرترابی درباره طول عمر ستاره‌ها با عنوان «مرگ یک ستاره» توضیح می‌دهد.

احمد کریمی نیز درباره رویداد «ماراتن مسیه» که قرار است در روزهای پیش‌رو برگزار شود، با عنوان «ماراتن» گزارشی ارائه می‌دهد.

«شکارچی در دام» نیز مربوط به بخش افسانه‌های اساطیری و صورت‌های فلکی است که میترا یعقوبی و پریا معینی درباره آن صحبت می‌کنند.

«آسمان بدر تا بدر» نیز بخش دیگری از این رویداد است که مهرناز ذبایحی درباره وقایعی که بین دو ماهگرد اتفاق افتاده است، با ارائه ویدئو توضیح می‌دهد.

چهارمین ماهگرد روز پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه از ساعت ۱۷ الی ۱۹ با همکاری انجمن نجوم دانشگاه الزهرا، گنبد مینا و مجله نجوم در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان به حوزه نجوم برای شرکت در این برنامه می‌توانند به مرکز آسمان نمای گنبد مینا واقع در بزرگراه حقانی غرب به شرق، خیابان شهیدی، پارک آب و آتش مراجعه کنند.

پایان

همچنین ببینید

62982912 310x165 - برگزاری رویدادی برای ورود به دنیای نوآوری و خلق ایده در اینوتکس ۲۰۲۴

برگزاری رویدادی برای ورود به دنیای نوآوری و خلق ایده در اینوتکس ۲۰۲۴

رویداد چهار روزه هاکا مستر همزمان با سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی اینوتکس در پارک فناوری پردیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *