برند اپل

پیشرفت‌های هوش مصنوعی در iOS 18: ناامیدکننده یا محتاطانه؟

در حالی که بسیاری منتظر جهشی بزرگ در زمینه هوش مصنوعی iOS 18 بودند، به‌نظر می‌رسد اپل در این نسخه رویکردی محتاطانه‌تر را در پیش گرفته است. یک تحلیلگر معتقد است قابلیت‌های جدید هوش مصنوعی محدود به دستگاه‌های خاص خواهد بود.

به گزارش دنیای برند به نقل از مهر، مینگ چی کو تحلیلگر محصولات فناوری قبل از برگزاری کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل نظراتش درباره iOS18 و دیگر رویدادهایی که اپل در این مراسم معرفی می کند، را به اشتراک گذاشت.

این درحالی است که از مدتی قبل اخباری درباره فعالیت شرکت روی ویژگی های هوش مصنوعی برای دستگاه های آینده اپل منتشر شده است. کو نیز تایید می کند این شرکت چند ویژگی هوش مصنوعی را در این مراسم اعلام خواهد کرد.

او معتقد است اپل قابلیت های قدرتمندی را در تمام وجوه iOS18 و اپلیکیشن های سیستم یکپارچه ارائه می کند. سیری دستیار هوش مصنوعی این شرکت نیز شاهد چند ارتقای اساسی خواهد بود. با این وجود کو اشاره می کند قابلیت های هوش مصنوعی روی دستگاه محدود هستند زیرا حافظه ۸ گیگابایتی برای مدل های زبانی بزرگ ناکافی است. این شرکت تصمیم دارد مدل های زبانی بزرگ روی دستگاه و سرور را برای ویژگی های هوش مصنوعی ترکیب کند.

به نقل از گیزموچاینا، جالب آنکه کو توسعه هوش مصنوعی اپل را یک دستاورد بزرگ در این زمینه نمی داند اما پیش بینی می کند سرمایه گذاری سنگین شرکت در یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی طی سال های اخیر در سال های آینده در آینده نتیجه خواهد داد.

به گفته کو آموزش به مدل های زبانی بزرگ روی سرورها کمی طولانی تر از مدل های کوچکتری است که روی دستگاه ها قرار می گیرد. به گفته کو ویژگی های پیشرفته وابسته به سرور را می توان در فاز های بعدی ارائه کرد و به طور کامل در سری آیفون ۱۶ عرضه نشوند.

بر اساس گزارش ها، ویژگی های پیشرفته تر هوش مصنوعی نیز به مدل های آیفون ۱۵ پرو در کنار سری آیفون ۱۶ و بالاتر محدود می شود.

همچنین ببینید

Apple Inteligence 1.jpeg 310x165 - اپل به دنبال یار چینی برای هوش مصنوعی: مذاکره با شرکت‌های محلی برای عرضه قابلیت‌های AI در چین

اپل به دنبال یار چینی برای هوش مصنوعی: مذاکره با شرکت‌های محلی برای عرضه قابلیت‌های AI در چین

در حرکتی برای گسترش حضور خود در بازار بزرگ و پرسود چین، اپل ظاهراً مذاکرات خود را با شرکت‌های فناوری چینی آغاز کرده است. هدف این مذاکرات، یافتن شریکی برای ارائه قابلیت‌های هوش مصنوعی اپل در این کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *