62975046 660x330 - پخش بهتر گرما در لباس با افزودنی نانویی در تار و پود پارچه

پخش بهتر گرما در لباس با افزودنی نانویی در تار و پود پارچه

با همکاری شرکت دایرکتا پلاس و یکی از تولیدکنندگان منسوجات، قرار است از گرافن در تولید البسه با خواص بهبود یافته استفاده کرد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، شرکت دایرکتا پلاس (Directa Plus) به تازگی همکاری جدیدی با شرکت هیت‌کوت فابریکس (Heathcoat Fabrics) آغاز کرده است تا در قالب یک برنامه همکاری مشترک روی توسعه منسوجات نانویی کار کنند. شرکت هیت‌کوت تولید کننده پارچه‌های پیشرفته بافته شده و بافته نشده است.

مسئولان این شرکت می‌گویند: « هسته اصلی این همکاری مشترک، ترکیب فناوری گرمایشی گرافنی دایرکتا پلاس در پارچه‌های هیت‌کوت است. این همکاری می‌تواند خواص پخش گرما را در البسه بهبود دهد و با این کار امکان کنترل و مدیریت گرمای بدن را فراهم کند. همچنین مقاومت سطحی پارچه ارتقاء یافته و می‌توان از آن برای کاربردهای ضداستاتیک استفاده نمود.»

با افزودن + G به داخل الیاف و منسوجات، هدایت الکتریکی و گرمایی محصول نهایی تغییر کرده و از سوی دیگر می‌توان از خواص آنتی‌باکتریال در منسوجات استفاده کرد. گرافن می‌تواند مدیریت گرمایی لباس را بر عهده گرفته، گرمای ایجاد شده را پخش کند. گرافن شرکت دایرکتاپلاس را می‌تواند در حوزه‌های مختلف از مراقبت بهداشتی تا هوافضا مورد استفاده قرار داد.

دایرکتا پلاس امیدوار است از تخصص هیتو در رابطه با طیف گسترده ای از بازارها بهره مند شود تا محصولاتی را توسعه دهد که به چالش های پیچیده و ایجاد ارزش افزوده بپردازد.

پایان

همچنین ببینید

62993341 310x165 - درمان بیماری کبد با چند دانه‌ کوچک!

درمان بیماری کبد با چند دانه‌ کوچک!

پژوهشگران «کالج دانشگاهی لندن» در یک آزمایش جدید نشان داده‌اند که دانه‌های کوچک کربن می‌توانند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *