18925446 526 660x330 - ویژه برنامه‌های رسانه ملی به مناسبت عید مبعث اعلام شد

ویژه برنامه‌های رسانه ملی به مناسبت عید مبعث اعلام شد

در روز‌های پایانی این هفته که مصادف با مبعث پیامبر بزرگ اسلام (ص) است برنامه‌های مختلف این هفته از قاب شبکه‌های سیما تماشایی می‌شوند.
شبکه یک
شبکه یک سیما به مناسبت روز مبعث حضرت رسول اکرم (ص) ویژه‌هایی را در شب و روز این عید فرخنده روی آنتن می‌برد.

برنامه «ایران امروز» روز چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه ساعت ۱۸:۰۰ و برنامه «ایران دوست داشتنی» ساعت ۱۹:۳۰ با حال و هوای جشن بزرگ مبعث پخش خواهد شد.

همچنین روز پنجشنبه مصادف با روز مبعث پیامبر برنامه «صبح بخیر ایران» ساعت ۶، برنامه «سیمای خانواده» ساعت ۱۱، گزیده«ایران دوست داشتنی» ساعت ۱۲:۴۵ با حضور مهمانان، هنرمندان و برگزاری موسیقی و جشن‌های آیینی و رسوم به این روز خواهد پرداخت.

شبکه دو

شبکه دو سیما به مناسبت جشن مبعث حضرت ختمی مرتبت پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) با برنامه‌هایی متعدد میزبان مخاطبان است.برنامه صبحگاهی «صبحانه ایرانی» کاری از گروه اجتماعی اقتصادی شبکه دو با نگاه ویژه به جشن مبعث با حضور میهمانان مختلف برنامه خود را تقدیم مخاطبان خواهد کرد. این برنامه در روز پنجشنبه همزمان با عید مبعث حوالی ساعت ۸:۳۰ دقیقه صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

انیمیشن سینمایی «شکرستان» در روز پنجشنبه ۱۹ بهمن ساعت ۷:۰۰ و همچنین فیلم سینمایی «محمد رسول الله» به کارگردانی مجید مجیدی به مناسبت این عید مبارک در دو قسمت روز‌های پنجشنبه ۱۹ و جمعه ۲۰ حوالی ساعت ۲۴ روانه آنتن شبکه دو سیما خواهد شد.

گروه معارف شبکه دو سیما نیز با ویژه برنامه‌های این عید سعید میزبان مخاطبان خواهد بود. پخش سخنرانی «حجت الاسلام و المسلمین عالی» از حرم مطهر امام رضا (ع) با موضوع «نزول قرآن در روز مبعث بر پیامبر اکرم (ص) در غار حرا» حوالی ساعت ۶:۱۵ بامداد و همچنین پخش مدح خوانی جشن مبعث با نوای حاج محمود کریمی و حاج محمدرضا طاهری همراه با نماهنگ‌های ویژه این عید بزرگ در میان برنامه‌های شبکه دو از جمله این ویژه برنامه‌هاست.

گفتنی است برنامه‌های «بیا وسط»، «سید خندان» و «بسته پیشنهادی» و نیز با نگاهی به مبعث حضرت رسول اکرم به ترتیب حوالی ۱۸:۳۰، ۲۱ و ۲۲:۱۵ پخش می‌شوند.

شبکه نسیم

چندین برنامه جذاب عیدانه شبکه نسیم به مناسبت مبعث پیامبر اکرم (ص) است. این شبکه برنامه‌های «بگو بخند»، «جام ارزوها»، «نسیم آوا» و «کودک شو» را برای این دوشب در نظر گرفته است.

امشب چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه «جام ارزوها» با حضور سالار عقیلی ساعت ۲۳، «بگو بخند» با فضای شاد ساعت ۲۱:۳۰، از شبکه نسیم پخش خواهد شد.پنجشنبه ۱۹ بهمن نیز «نسیم آوا» ساعت ۱۸ و «کودک شو» ساعت ۲۱:۳۰ از این شبکه برای مخاطبان پخش خواهد شد.

شبکه تهران

شبکه تهران به مناسبت مبعث پیامبر اکرم (ص) ویژه برنامه‌های مختلفی را تدارک دیده است. در جشن مبعث پیامبر اکرم (ص) ویژه برنامه «طهرون تهران» میزبان مجید ناطقیان از قدیمی‌های منطقه شمیران و تکیه حصار بوعلی خواهد بود و اقوام ایرانی در قالب گروه‌های موسیقی به اجرای برنامه می‌پردازند. این برنامه ساعت ۲۱ روی آنتن خواهد رفت.

همچنین ویژه برنامه سالروز پیروزی انقلاب اسلامیِ «طهرون تهران» نیز که شنبه و در شب ۲۲ بهمن با اجرای مهبد قناعت پیشه روی آنتن می‌رود، از کمال‌الدین شاهرخ “عکاس دوران انقلاب” میزبانی می‌کند.

«سدره» برنامه معارفی شبکه تهران جمعه ساعت ۱۵ دقیقه بامداد به مناسبت عید نبوت حضرت محمد مصطفی (ص) از کربلای معلی روانه آنتن خواهد شد و با حضور ذاکران اهل بیت (ع) و کارشناسان مذهبی به بیان سیره و زندگی خاتم‌الانبیاء (ص) خواهد پرداخت.

همچنین برنامه‌های «سلام تهران» و «به خانه برمی‌گردیم» به ترتیب ساعت ۸ صبح و ۱۶:۳۰ با حضور مهمانان ویژه و دعوت از هنرمندان و خوانندگان مختلف عید مبعث را جشن می‌گیرند.سینمایی «پاستا ریونی» ساعت ۱۳:۳۰ از دیگر تدارکات این شبکه است که پنجشنبه ۱۹ بهمن‌ماه روانه آنتن می‌شود و پخش شبکه تهران نیز با تهیه موسیقی تصویر‌های عیدانه این روز با شکوه را جشن می‌گیرد.

شبکه سلامت

مخاطبان شبکه سلامت سیما مى توانند در روز عید مبعث بیننده برنامه‌های متنوع و جذابی که این شبکه برایشان در نظر گرفته، باشند.ویژه برنامه زنده «حال خوب» چهارشنبه ۱۸ بهمن با حضور مهمانان ویژه از ساعت ۲۱ تا ۲۳ ویژه مبعث حضرت رسول اکرم (ص)، روی آنتن شبکه سلامت است و همچنین مسابقه جذاب و طنز «بلا به دور» در روز چهارشنبه ساعت ۲۳ روانه آنتن می‌شود.

فیلم سینمایی «هنوز نرسیدیم» با حال و هوای شاد و طنز با زیرنویس ویژه ناشنوایان پنجشنبه ساعت ۱۱ از شبکه سلامت سیما پخش خواهد شد.

شبکه سلامت

مخاطبان شبکه سلامت سیما مى توانند در روز عید مبعث بیننده برنامه‌های متنوع و جذابی که این شبکه برایشان در نظر گرفته، باشند.ویژه برنامه زنده «حال خوب» چهارشنبه ۱۸ بهمن با حضور مهمانان ویژه از ساعت ۲۱ تا ۲۳ ویژه مبعث حضرت رسول اکرم (ص)، روی آنتن شبکه سلامت است و همچنین مسابقه جذاب و طنز «بلا به دور» در روز چهارشنبه ساعت ۲۳ روانه آنتن می‌شود.

فیلم سینمایی «هنوز نرسیدیم» با حال و هوای شاد و طنز با زیرنویس ویژه ناشنوایان پنجشنبه ساعت ۱۱ از شبکه سلامت سیما پخش خواهد شد.

شبکه جام جم

«شب روشنی» و «رواق» به مناسبت عید مبعث روی آنتن شبکه جام جم می‌رود. برنامه این هفته «رواق» مصادف با روز مبعث پیامبر اسلام به موضوع بعثت پیامبر می‌پردازد.

ریشه یابی واژه مبعث، اهمیت بعثت پیامبر در تاریخ بشریت، داستان مبعث، وحی و نبوت پیامبرعظیم الشان اسلام و اینکه چرا محمد بن عبد الله برای این امر مهم و عظیم انتخاب شد، محور‌های برنامه «رواق» است.

برنامه «شب روشنی» در شب مبعث، با آیتم‌های ویژه این شب و میهمانان و چهره‌های محبوب و مردمی، اجرای آهنگ توسط خوانندگان میهمان، گفتگوی کارشناسی و … به روی آنتن می‌رود.

شبکه قرآن

در آستانه فرارسیدن عید بزرگ مبعث پیامبر اکرم (ص) شبکه قرآن و معارف سیما برنامه متنوعی برای بینندگان تهیه و اماده پخش کرده است.همزمان با روز عید مبعث سخنرانی آیت الله جوادی آملی روز پنجشنبه ۱۹ بهمن ساعت ۱۷ بر روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می‌رود.

پخش سخنرانی زنده علما نیز روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه ۱۸ و ۱۹ بهمن از حرم مطهر حضرت معصومه (س) و روز جمعه ۲۰ بهمن از مسجد مقدس جمکران، ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود.

نوای دلنشین دعای پرفیض کمیل هم روز پنجشنبه ۱۹ بهمن ساعت ۲۰ به صورت زنده برای بینندگان پخش می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

19177371 276 310x165 - تحول بزرگی در برنامه‌های ماه رمضان و عید نوروز صداوسیما شکل گرفت

تحول بزرگی در برنامه‌های ماه رمضان و عید نوروز صداوسیما شکل گرفت

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ علیرضا پویا از اساتید دانشگاه صداوسیما و …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x