62900063 660x330 - ویدئوی پرتاب جدیدترین گروه ماهواره‌های «استارلینک»

ویدئوی پرتاب جدیدترین گروه ماهواره‌های «استارلینک»

ویدئوی منتشرشده توسط شرکت «اسپیس‌ایکس»، پرتاب گروه‌های جدیدی از ماهواره‌های «استارلینک» را نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند، شرکت «اسپیس‌ایکس»(SpaceX) دو گروه دیگر از ماهواره‌های اینترنتی «استارلینک»(Starlink) خود را در طول شب ۲۸ تا ۲۹ ژانویه طی دو پرواز پرتاب کرد.

بیشتر بخوانید:

دو گروه از ماهواره‌های «استارلینک» به فاصله چند ساعت پرتاب شدند

به نقل از اسپیس، یک موشک «فالکون ۹»(Falcon 9) روز یکشنبه ۲۸ ژانویه در ساعت ۶:۱۵ بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی، به همراه ۲۳ ماهواره استارلینک از «مرکز فضایی کندی» ناسا در فلوریدا پرتاب شد. یک موشک فالکون ۹ دیگر هم روز دوشنبه در ساعت ۱۲:۵۷ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی، ۲۲ ماهواره استارلینک دیگر را از «پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ» در کالیفرنیا به مدار زمین برد.

همان طور که انتظار می‌رفت، هر دو مرحله اول فالکون ۹ حدود ۸.۵ دقیقه پس از بلند شدن به زمین بازگشتند تا روی سکوی فرود شناور بدون سرنشین اسپیس‌ایکس فرود بیایند.

به گفته اسپیس‌ایکس، این هجدهمین پرتاب و فرود برای تقویت‌کننده‌ای بود که از مرکز فضایی کندی پرواز کرد و نهمین پرتاب برای تقویت‌کننده پرتاب‌شده از وندنبرگ بود. رکورد استفاده مجدد این شرکت، ۱۹ پرتاب است که توسط فالکون ۹ در ماه گذشته ثبت شد.

62900062 - ویدئوی پرتاب جدیدترین گروه ماهواره‌های «استارلینک»

در همین حال، مراحل بالایی فالکون ۹ به صعود کردن به مدار پایین زمین ادامه دادند تا هر دو گروه از ماهواره‌های استارلینک را کمی بیش از یک ساعت پس از بلند شدن در آنجا مستقر کنند.

این دو ماموریت، هشتمین و نهمین پرتاب سال برای اسپیس‌ایکس بود که گفته است در سال ۲۰۲۴ قصد دارد ۱۴۴ ماموریت مداری را انجام دهد.

پایان


منبع

همچنین ببینید

62906072 310x165 - جنگ‌افزار جدید برای مقابله با HIV ساخته شد

جنگ‌افزار جدید برای مقابله با HIV ساخته شد

محققان با کمک siRNA نانودارویی ساختند که می‌تواند تکثیر ویروس HIV را ۷۳ درصد کاهش …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x