IMG 20200307 193933 401 660x330 - وزارت بهداشت مسئول توزیع ملزومات بهداشتی مرتبط با بیماری کرونا است

وزارت بهداشت مسئول توزیع ملزومات بهداشتی مرتبط با بیماری کرونا است

در جلسه شورای معاونین وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارشاتی در خصوص میزان تولیدات ملزومات بهداشتی مرتبط با بیماری کرونا، نظارت بر روند تحویل اقلام به نمایندگان وزارت بهداشت و اقدامات انجام شده در خصوص واردات کالاهای مورد نیاز، ارائه شد و تاکید شد مسئولیت توزیع اقلام بهداشتی همچون دستکش، ماسک مواد ضدعفونی‌کننده و…، خود وزارت بهداشت و درمان است.

پایگاه خبری دنیای برند به گزارش شاتا، در این جلسه اعلام شد ۱۳۰ بازرس سازمان حمایت در سطح کشور، در محل واحدهای تولید اقلام بهداشتی مستقرند و به صورت روزانه آمار تولیدات و موارد تحویلی به نمایندگان سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت جهت توزیع در مراکز مدنظر آنها را به دقت مورد رصد قرار می دهند.

تاکید بر تامین مالی واحدهای صنعتی فعال در این حوزه، تسریع در پرداخت به موقع مطالبات واحدها از سوی شرکت های پخش معرفی شده توسط وزارت بهداشت و ضرورت اصلاح قیمت برخی از اقلام بهداشتی که قانونا در اختیار سازمان غذا و دارو است؛ از دیگر موارد مطرح شده در جلسه شورای معاونین امروز وزارت صمت بود.

همچنین اعلام شد وزارت صمت برای سرعت بخشیدن به روند ثبت سفارش و واردات اقلام مورد نیاز، لیستی متشکل از ۱۷ شرکت بازرگانی توانمند به ستاد مبارزه با بیماری کرونا و و بهداشت ارائه کرده و منتظر تایید نهایی آنها است.

در این جلسه بر ضرورت تسریع در روند تحویل اقلام کالایی بهداشتی مکشوفه به وزارت بهداشت جهت توزیع تاکید و مجموع ارزش ریالی پرونده های تشکیل شده برای متخلفان بیش ۱۲۰ میلیارد تومان اعلام شد.

اجرای سیاست های حمایتی از SME ها، بنگاه های اقتصادی خرد و اصناف از دیگر موارد مطرح شده بود که معاونت های مسئول و مرتبط پیشنهادات و اهم اقدامات صورت پذیرفته را تشریح کردند و بر اهمیت اعمال نقطه نظرات تشکل ها و فعالان بخش خصوصی تصریح شد.

بانک صنعت و معدن نیز در این جلسه، برای تامین مالی واحدهای تولیدی محصولات بهداشتی با کمترین پروسه اداری، اعلام آمادگی کرد.

در پایان ضمن تاکید بر ظرفیت های خوب اصناف و بسیج اصناف برای همکاری در تولید ماسک تصویب شد اداره کل نساجی وزارت صمت جهت تامین مواد اولیه اقدامات مقتضی را در دستور کار قرار دهد.

همچنین ببینید

Img20240521114411376 310x165 - بخش خصوصی و سازمان صنایع کوچک، برای توسعه شهرک‌های صنعتی مدل همکاری تدوین کنند

بخش خصوصی و سازمان صنایع کوچک، برای توسعه شهرک‌های صنعتی مدل همکاری تدوین کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *