62876239 660x330 - ورود پر قدرت پاناسونیک به نمایشگاه فناوری CES ۲۰۲۴

ورود پر قدرت پاناسونیک به نمایشگاه فناوری CES ۲۰۲۴

پاناسونیک تلویزیون‌های هوشمند جدید، ماشین اصلاح، سیستم‌های صوتی و دستیار آشپزی مجهز به هوش مصنوعی را در نمایشگاه فناوری CES۲۰۲۴ معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند، پاناسونیک در نمایشگاه فناوری CES ۲۰۲۴ طیف گسترده‌ای از محصولات جدید را با تمرکز بر پایداری و تغییر استفاده از انرژی معرفی کرده است.

به نقل از آی‌ای، ‌محصولات ارائه شده پاناسونیک در نمایشگاه CES ۲۰۲۴ بر تعهد این شرکت به فناوری‌های پایدار و ابتکارات به اصطلاح «اقتصاد چرخشی» تاکید دارد. به طور خاص، این شرکت به دنبال ایجاد محصولات مصرفی است که استفاده از انرژی را بهینه می‌کنند، در حالی که راه حل‌های انرژی سبز را برای خانه‌ها ارائه می‌دهند و به برق‌رسانی بیشتر صنعت حمل و نقل کمک می‌کنند. پاناسونیک همچنین به دنبال تبدیل کارخانه‌های خود به تاسیساتی با انتشار کربن صفر با استفاده از انرژی خورشیدی و هیدروژن است.

جری ریزو(Jerry Rizzo)، مدیر ارتباطات آمریکای شمالی پاناسونیک، می‌گوید: برای ما، موضوع فقط توسعه فناوری نیست، بلکه ایجاد دنیایی از رفاه کامل است که در آن هر نوآوری در جهت توانمندسازی مردم برای داشتن زندگی سالم‌تر، راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر است.

دکتر هیروتوشی اوهارا(Hirotoshi Uehara)، رهبر اجرایی و محیط زیست، بر این پیام تاکید داشت که جهان در نقطه‌ی عطف قرار دارد و ما باید تلاش‌ خود را برای ایجاد تغییری معنی‌دار در استفاده از انرژی تسریع ببخشیم.

پاناسونیک مسئله تعیین کننده زمان ما را اینگونه متصور می‌شود که چگونه می‌توان زندگی، احساس و ارتباط خوب را برای مصرف کنندگان ممکن کرد در حالی که این کار در هماهنگی با کره زمین انجام می‌شود.

فناوری‌های پایدار

پاناسونیک به عنوان نمونه‌ای از رویکرد خود در توسعه محصولاتی که با ماموریت این شرکت مطابقت دارند، یک جایگزین پایدار برای پلاستیک به نام کیناری(kinari) معرفی کرد که یک ماده با چگالی بالا و ساخته شده از الیاف سلولز است که از مواد مختلف ضایعات گیاهی مشتق شده و توسط یک ماده رزین بر پایه روغن در کنار هم نگه داشته شده است.

دکتر اوهارا همچنین فناوری را به اشتراک گذاشت که دی اکسید کربن را به منبعی تبدیل می‌کند که می‌تواند برای تسریع رشد محصول تا ۴۰ درصد یا بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.

بخش دیگری از چشم انداز پاناسونیک برای جامعه‌ای سبزتر، دریمز(DERMS) است که یک سیستم مدیریت منابع انرژی توزیع شده است که از آخرین قابلیت‌های فناوری اطلاعات برای تامین انرژی سبز با منابع محلی برای مشتریان استفاده می‌کند. این به معنای کمک به بی‌ثباتی در تولید انرژی تجدیدپذیر با بهبود فناوری ذخیره‌سازی و تحویل انرژی است.

در بخش خودرو، همانطور که توسط تاد لنکستر(Todd Lancaster)، معاون اجرایی سیستم‌های خودرو ارائه شد، پاناسونیک از سیستم محاسباتی با عملکرد بالا(HPC) خود به نام نورون رونمایی کرده است. با اذعان به رشد مداوم وسایل نقلیه متکی به رایانه، این نوآوری امکان به روز رسانی نرم افزاری و سخت افزاری خودروها را فراهم می‌کند.

مشارکت‌ها و دستگاه‌های جدید

پاناسونیک همچنین همکاری با شرکت اینفینیتی(Infinity) را اعلام کرده است. این شرکت همچنین با فایرتی‌وی Fire TV  آمازون همکاری کرد تا تلویزیون‌های هوشمندی را توسعه دهد که تجربه بصری بی‌سابقه‌ای ارائه می‌دهند. از سال ۲۰۲۴، پاناسونیک محصولات تلویزیونی جدیدی را عرضه خواهد کرد که فایرتی‌وی به عنوان سیستم عامل آن‌ها عمل می‌کند. در واقع، فایر تی‌وی سیستم عامل اصلی برای تلویزیون‌های آینده پاناسونیک خواهد بود.

این تلویزیون‌ها دارای فناوری‌های خاصی مانند کیفیت تصویر سازگار با محتوا و همچنین عملکرد و یکپارچه‌سازی دستگاه‌ها هستند.

یکی از دستگاه‌های جالبی که پاناسونیک معرفی کرد ریش‌تراش پالم آن بود که یک ریش تراش کوچک با پنج تیغه به اندازه کف دست شما است و از ناگوری(NAGORI) که یک ماده پایدار ساخته شده از مواد معدنی دریا است، ساخته شده است.

یکی دیگر از محصولات ارائه شده، یک دستیار آشپزی مجهز به هوش مصنوعی برای لوازم آشپزخانه پاناسونیک بود که با همکاری شرکت آشپزخانه هوشمند فرسکو (Fresco) توسعه یافته است. دستیار آشپزی هوش مصنوعی می‌تواند به سفارشی‌سازی دستور العمل‌ها برای تناسب آنها با ترجیحات غذایی، جایگزینی مواد بسته به محتویات انبار و تنظیم اندازه سرو غذا و سایر موارد آشپزی کمک کند.

پایان


منبع

همچنین ببینید

62941824 310x165 - هوشمندسازی تاسیسات شبکه توزیع آب شهری استان آذربایجان شرقی در توافق دو جانبه

هوشمندسازی تاسیسات شبکه توزیع آب شهری استان آذربایجان شرقی در توافق دو جانبه

توافق‌نامه همکاری مشترک ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان آب، اقلیم و محیط‌زیست با استانداری آذربایجان‌شرقی با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *