62961181 660x330 - هدست «ویژن پرو» اپل ربات‌ها را آموزش می‌دهد

هدست «ویژن پرو» اپل ربات‌ها را آموزش می‌دهد

عینک ویژن پرو اپل یک دستگاه جدید واقعیت مجازی و افزوده(VR/AR) است که امکان جدیدی را برای کنترل عملیات از راه دور ربات‌ها ممکن می‌کند. این عینک می‌تواند به ردیابی دقیق حرکات دست انسان‌ها کمک کند.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، شرکت اپل به تازگی یک دستگاه جدید واقعیت مجازی و واقعیت افزوده معرفی کرده است که در فضای مجازی سر و صدای زیادی به پا کرد. این عینک واقعیت افزوده دارای قابلیت‌های ردیابی پیشرفته‌ای است که به آن این امکان را می‌دهد که حرکات کاربر، به ویژه حرکات مچ و انگشتان دست را نظارت کند.

به نقل از آی‌ای، همانطور که گفته شد، این فناوری باعث جلب توجه جامعه رباتیک شده است. ویژگی اصلی ویژن پرو توانایی آن در ردیابی حرکات مختلف انسان با دقت استثنایی است.

این دستگاه با استفاده از کیت واقعیت افزوده(ARKit) اپل، حرکات سر، مچ و انگشتان را هنگام استفاده از آن در لحظه ضبط می‌کند که به آن کمک می‌کند داده‌های ارزشمندی را برای برنامه‌های رباتیک به دست آورد.

قابلیت ردیابی، این عینک را به ابزاری ایده آل برای ثبت رفتارهای انسان در محیط‌های واقعی تبدیل می‌کند. از این طریق، محققان درک بهتری در مورد وظایف ناوبری که برنامه‌نویسی و تصمیم‌گیری ربات را مشخص می‌کند، به دست می‌آورند.

علاوه بر این، عینک ویژن پرو کنترل از راه دور ربات را از طریق حرکات بصری انسان تسهیل می‌کند. این دستگاه داده‌های ردیابی را از طریق شبکه پخش می‌کند تا کاربران بتوانند با استفاده از حرکات طبیعی که توسط دستگاه ضبط می‌شوند، ربات‌ها را از راه دور کنترل کنند.

آیا ویژن پرو محدودیت‌هایی دارد؟

به نظر می‌رسد قابلیت‌های امیدوارکننده زیادی وجود دارد، اما آیا محدودیت‌هایی وجود دارد؟ پاسخ بله است. برای مثال، دستگاه ممکن است در محیط‌هایی با محدودیت حرکت، مانند آسانسور یا وسایل نقلیه در حال حرکت، با چالش‌هایی مواجه شود.

علاوه بر این، به عنوان یک کاربر، ممکن است لازم باشد برای اطمینان از ردیابی دقیق، مراقب موقعیت دست خود باشید. یک مثال برای آن زمانی است که دست‌ها در نزدیکی کمر یا لگن قرار می‌گیرند. در مواردی مانند این، ردیابی محدود است.

براساس این مطالعه، اگر دست‌های خود را کاملا پایین بیاورید، ویژن پرو نمی‌تواند دست‌های شما را ببیند. هنگامی که به طور معمول با دستان خود در حالت رها راه می‌روید، عینک اپل برای شناسایی دست‌های شما با مشکل مواجه می‌شود.

با این حال، با نگاهی به آینده، پتانسیل عینک ویژن پرو اپل در عرصه رباتیک بسیار زیاد است.

پایان

همچنین ببینید

برند گردشگری

معرفی برند گردشگری با میزبانی استان اردبیل از کشورهای حوزه خلیج فارس

پایگاه خبری دنیای برند، مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت: عملیات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *