62949728 640x330 - معرفی نفرات برتر مرحله اول مسابقات ملی دانش‌آموزی «دانش مغز»

معرفی نفرات برتر مرحله اول مسابقات ملی دانش‌آموزی «دانش مغز»

نفرات برتر مرحله اول دهمین دوره مسابقات ملی دانش آموزی «دانش مغز» تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، مرحله نخست دهمین دوره مسابقات ملی دانش‌آموزی «دانش مغز» تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی برگزار شد و
نفرات برتر این دوره از رقابت‌ها مشخص شدند.

در این مرحله از مسابقات، ۲ هزار و ۶۰۰ دانش‌آموز در رده سنی ۱۳ تا ۱۸ سال از بیش  از ۳۰ استان کشور با یکدیگر به رقابت پرداختند و ۵۴ دانش‌آموز اول این رقابت‌ها برای حضور در مرحله دوم برگزیده شدند.

برگزیدگان این مرحله، بهار سال آینده در دوره‌های آمادگی مرحله دوم آزمون شرکت خواهند کرد. این دوره‌ها با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی برگزار می‌شود و نفر برتر این رقابت‌ها به عنوان ‌نماینده کشورمان در رقابت‌های بین‌المللی دانش مغز شرکت خواهد کرد.

مسابقه ملی دانش‌آموزی «دانش مغز» با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با هدف ترغیب دانش‌آموزان به فعالیت در حوزه دانش مغز، پرورش استعدادهای جوان و هدایت نسل پویای امروز به تحصیل در حوزه علوم اعصاب در سطح کشور برگزار می‌شود.

Brain Bee یک مسابقه جهانی برای دانش‌آموزان در زمینه علوم اعصاب و دانش مغز است که به عنوان یکی از مسابقات علمی معتبر و جذاب شناخته می‌شود و دانش‌آموزان را تشویق می‌کند تا در حوزه علوم اعصاب به دنیای پژوهش و تحقیقات علمی در حوزه مغز وارد شوند و به ارتقای سلامت و شناخت مغز کمک کنند.

دهمین دوره مسابقه جهانی دانش مغز در کشور آمریکا برگزار می‌شود و نمایندگان اعزامی کشورمان به این مسابقات در سال‌های اخیر در میان پنج کشور برتر رقابت‌ها جای داشتند.

پایان

همچنین ببینید

62898631 310x165 - برگزیدگان جشنواره هنرهای تجسمی جوانان در مسیر نخبگی بنیاد ملی نخبگان

برگزیدگان جشنواره هنرهای تجسمی جوانان در مسیر نخبگی بنیاد ملی نخبگان

معاون مستعدان و آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان از قرارگیری برگزیدگان سی‌و یکمین جشنواره هنرهای تجسمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *