62924979 640x330 - مسابقه ساختمان آینده برگزار می شود

مسابقه ساختمان آینده برگزار می شود

مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان اولین دوره مسابقه ساختمان آینده با کاربری مدرسه را برگزار می کند.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، ساختمان آینده، ساختمانی است که فناوری‌ها و رویکردهای نوظهور در حوزه ساخت‌وساز در طراحی و احداث آن به کار گرفته شده باشد. فناوری‌ها و رویکردهای اصلی در نخستین دوره مسابقه، معماری، سازه (مباحث مربوط به بهینه سازی و مقاوم به زلزله)، انرژی و تاسیسات (با تمرکز بر کاهش اتلاف انرژی و بازچرخانی آب)، هوشمندسازی (بهره‌گیری از IOT و فناوری‌های مشابه) هستند. در قالب این مدل، فناوری‌ها و مصالح نوینی در ساختمان‌ها به کار گرفته خواهند شد. هدف از این برنامه کمک برطرف کردن چالش‌های موجود در این صنعت و ایجاد مطلوبیت‌های سبک‌سازی، کاهش اتلاف انرژی، کاهش اثرات منفی زیست محیطی، تولید انرژی، افزایش ایمنی است.

مسابقه در ۲ بخش برگزار خواهد شد بخش نخست مسابقه با محوریت معماری و با در نظر گرفتن ۳ شاخص سازه، هوشمند سازی، انرژی و تاسیسات بین اشخاص حقیقی و حقوقی برگزار می شود که مرحله طراحی آثار  از یکم اسفندماه ماه آغاز شده و تا آخر خرداد ۱۴۰۳ پایان می یابد و طی آن طرح برتر توسط  هیئت داوران برگزیده و در سایت مسابقه اطلاع رسانی می شود.

بخش دوم  نیز شامل مسابقه ای است که میان متخصصان سه رشته سازه ، هوشمند سازی، انرژی و تاسیسات ساختمان به طور مستقل برگزار می شود تا مناسبترین طرح  برای طرح برگزیده مرحله اول به دست آید .

محصول  نهایی فرایند مسابقه، مدرسه ای خواهد بود که طرح های معماری، سازه ، انرژی و هوشمندسازی آن نتیجه رقابت صدها گروه تخصصی و قضاوت چندین متخصص خبره برای برگزیدن بهترین طرح است .

مسابقه «ساختمان آینده( با کاربری مدرسه)» به لحاظ محتوایی «مسابقه طراحی تفصیلی» ، به لحاظ نوع و دامنه شرکت کنندگان «آزاد ملی» و از لحاظ مرحله و نحوه داوری « یک مرحله ای» است.

از میان طرح‌های رسیده به دبیرخانه مسابقه حداکثر سه طرح در بخش اول مسابقه و سه طرح در بخش دوم مسابقه  برگزیده و رتبه‌بندی خواهد شد و جوایزی به آنها تعلق خواهد گرفت. جایزه برگزیدگان بخش اول مجموعا ۴میلیارد ریال است  و به آثار برتر در مرحله دوم نیز مجموعا مبلغ ۶ میلیارد ریال جایزه نقدی اهداء خواهد شد.

متخصصان علاقه‌مند می‌توانند کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام، به پایگاه اینترنتی دبیرخانه مسابقه به نشانی www.futurebuilding.ir مراجعه کنند.

پایان

همچنین ببینید

63005717 310x165 - برپایی پاویون ملی دانش‌بنیان‌ها در نمایشگاه پزشکی و داروسازی ویتنام ۲۰۲۴

برپایی پاویون ملی دانش‌بنیان‌ها در نمایشگاه پزشکی و داروسازی ویتنام ۲۰۲۴

پاویون ملی شرکت‌های دانش‌‍‌بنیان در رویداد بزرگ نمایشگاهی حوزه سلامت شرق آسیا با حمایت سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *