62518659 660x330 - مرکز نوآوری‌های شرکت خدمات پس از فروش ایران خودرو افتتاح شد

مرکز نوآوری‌های شرکت خدمات پس از فروش ایران خودرو افتتاح شد

مرکز نوآوری‌های شرکت خدمات پس از فروش ایران‌خودرو (ایساکو) با هدف دستیابی به فناوری‌های نوین مبتنی بر هوش مصنوعی، امروز ۱۵ بهمن ماه مصادف با ایام دهه فجر با حضور محمد جواد صدری‌مهر، دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در ساماندهی و توسعه زیرساخت‌های فناوری و نوآوری و مدیران ارشد شرکت ایساکو افتتاح شد تا این همزمانی، نمادی بر خودباوری و اتکا به توان داخلی ایران اسلامی باشد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند، محمد حسن پور، رئیس مرکز نوآوری ایساکو طی سخنانی در این مراسم در خصوص رسالت و ماموریت مرکز نوآوری‌های شرکت خدمات پس از فروش ایران خودرو، گفت: این مرکز به منظور تقویت زیست‌بوم نوآوری خدمات پس از فروش خودرو و صنایع مرتبط با هدف توسعه فناوری‌های نوین، تاسیس شده تا در راستای مسئولیت اجتماعی خود با رویکردی تعاملی ضمن ایجاد زمینه رشد و توسعه فردی و سازمانی مجموعه‌های دانش‌بنیان به صورت همزمان از دانش ایجاد شده در این مراکز در چرخه‌ فعالیت‌های خدمات پس از فروش ایران‌خودرو بهره‌مند شده و در عین حال به توسعه و رشد بازار محصولات فناورانه و دانش‌بنیان کمک کند.

به گفته وی، این امر با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و مشارکت نخبگان دانشگاهی، مراکز نوآوری و پژوهشی، پارک‌های علم و فناوری، هسته‌های دانش‌بنیان بخش خصوصی و دولتی و شتاب‌دهنده‌های نوآوری صورت می‌گیرد و همکاری و حمایت شرکت‌هایی همچون ایساکو می‌تواند باعث استفاده از ظرفیت نخبگان این مراکز در داخل کشور شود.

حسن پور ادامه داد: مرکز نوآوری‌های خدمات پس از فروش ایران خودرو با در اختیار داشتن ۵۰۰ متر مربع فضای اداری و ۱۵۰۰ متر فضای کارگاهی در ناحیه نوآوری شریف با استفاده از ظرفیت‌های شبکه خدمات پس از فروش، کانال ارتباطی مؤثری میان صنعت، دانشگاه و بخش خصوصی خواهد بود که با هدف تبادل فناوری، زمینه و بستر لازم برای رشد و توسعه کارآفرینان و صاحبان ایده را فراهم می‌کند.

مدیر مرکز نوآوری ایساکو همچنین تصریح کرد: از دیگر ماموریت‌های مرکز نوآوری‌های شرکت ایساکو در اختیار گذاشتن فضای کار اشتراکی، امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به‌منظور پرورش افراد و گروه‌های فناور، ایجاد زمینه فعالیت‌های گروهی آموزشی در قالب برگزاری بوت‌کمپ، کمک به توسعه پایدار و کاهش ریسک شکست استارتاپ‏‌ها، ایجاد و تقویت فرصت‌های توسعه ارتباطات، شبکه‌سازی بین کارآفرینان، تیم‌ها و نهادهای سرمایه‌گذار و صنایع کلیدی است.

وی با بیان اینکه مرکز نوآوری‌های ایساکو، امکانات لازم را برای ایده‌پردازی و طی شدن فرایند تبدیل ایده به محصول فراهم کرده است، اظهار کرد: هوش مصنوعی، بلاکچین، اینترنت اشیاء، خودروهای برقی و واقعیت مجازی از حوزه‌های فناوری مورد توجه در راستای ارائه خدمات نوین ایساکو هستند.

محمدجواد صدری مهر، دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در ساماندهی و توسعه زیرساخت‌های فناوری و نوآوری هم با بیان اینکه ایجاد  مراکز نوآوری، اغلب کاری زمانبر است، اما ایساکو در مدت زمان کوتاهی این مهم را محقق کرده است، این حرکت پرشتاب را نشانی از عزم جدی این مجموعه در پیوستن به زیست بوم فناوری و نوآوری قلمدادکرد.

وی ادامه داد: معمولا وقتی در مجموعه‌های صنعتی، مراکز نوآوری شکل می‌گیرد، مهم‌ترین مسأله، فرهنگ شرکت است و باید دید که آن مجموعه به مرکز نوآوری خود به مثابه هزینه می‌نگرد یا درآمد؟ در جلسه شورای معاونان مجموعه چه جایگاهی برای این مرکز و مدیریت آن قائل است؟ این نکته مهمی است که همواره مراکز نوآوری با آن مواجه هستند. از این رو، یکی از پیش شرط‌های توفیق مرکز نوآوری ایساکو، بی‌تردید، سهم و جایگاهی است که در آینده برای این بخش( مرکز نوآوری) در سیاست‌های خود قائل می‌شود.

به گفته وی، نه دانشگاه به صرف راه‌اندازی مرکز نوآوری، نسل سوم می‌شود، نه شرکت و بخش صنعتی با ایجاد مرکز نوآوری، نوآور و ما نباید تنها به این نقطه بسنده کنیم.

صدری‌مهر با بیان این که هدف مراکز نوآوری در بخش‌های صنعتی باید توسعه بازار، کسب درآمد و نهایتا ارتقای مجموعه باشد، تاکید کرد: ما باید «مشکل» را به «مسأله» تبدیل کنیم، چرا که کار دانشجو حل مسأله است نه تعریف آن و یکی از دستورکارهای مراکز نوآوری نیز باید همین تعریف مسأله‌ها  و تبدیل آنها به RFP (Request For Proposal) باشد.

وی در پایان بر حمایت معاونت علمی از این مرکز تاکید و طرح اعتبار مالیاتی را فرصتی مغتنم برای  عملیاتی کردن این حمایت‌ها دید و اظهار کرد: طرح‌های فناورانه‌ای که می‌توانند برای صنعت و کشور راهگشا باشند، مشمول اعتبارهای مالیاتی خواهند شد.

پایان


منبع

همچنین ببینید

62989634 310x165 - افزایش بیماران مبتلا به درد چشم پس از خورشیدگرفتگی روز دوشنبه

افزایش بیماران مبتلا به درد چشم پس از خورشیدگرفتگی روز دوشنبه

یک پزشک اهل نیوجرسی گفت که پس از خورشیدگرفتگی روز دوشنبه، با هجوم افراد مبتلا …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x