63042747 660x330 - فعالیت‌های شهید رئیسی در آستان قدس، محوریت علمی داشت

فعالیت‌های شهید رئیسی در آستان قدس، محوریت علمی داشت

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: همه فعالیت‌های شهید آیت‌الله رئیسی در آستان قدس با محوریت علمی انجام می‌شد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، دکتر محمدصادق خیاطیان، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در ویژه برنامه “شهید جمهور” شبکه خبر سیما با بیان اینکه همه فعالیت‌های شهید آیت‌الله رئیسی در آستان قدس با محوریت علمی انجام می‌شد، گفت: در آن دوران ایشان چند تن از بزرگان حوزه علمیه و اساتید برجسته کشور را به عنوان خادم افتخاری علمی منصوب کردند و یک سازوکار برای این امر تعریف شد.

وی ادامه داد: ایشان معتقد بودند باید طوری شود که همه بخش ها و حوزه ها هر کس در تخصص خود خدمتی بتواند به علی ابن موسی الرضا(ع) داشته باشد و ما هم خدمت این فرد را در آستان قدس به رسمیت بشناسیم.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد: در حوزه علمی این کار انجام شد و ایشان بسیار از این موضوع استقبال کردند و چند تن از اساتید برجسته کشور به عنوان خادم افتخاری علمی منصوب کردند و ساز و کاری تعریف شد که اساتید بخشی از کلاس درس خود را به عنوان خادم امام رضا برگزار کنند و یک پزشک بخشی از حوزه تخصص پزشکی خود را به خادمی امام رضا اختصاص دهد. این موضوع ترویج شد و با محوریت معاونت علمی در آستان قدس شکل گرفت.

وی ادامه داد: ایشان معتقد بودند که همه فعالیت ها در آستان قدس باید محوریت علمی داشته باشد در جلسات تخصصی نیز معاون علمی آستان قدس حضور داشت و کارها با نظر کارشناسی ایشان جمع بندی می‌شد.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در پایان با بیان اینکه شهید رئیسی همواره دغدغه مردم را داشتند، اظهار کرد: برگزاری باشکوه مراسم‌های تشییع برای شهید رئیسی جلوه‌ای از اتحاد ملی است که هم‌اکنون در سراسر کشور شاهد آن هستیم. مردم، شهید رئیسی را خدمتگذاری صدیق می‌دانستند، خدمتگزاری که همواره دغدغه مردم را داشت.

پایان

همچنین ببینید

63077002 310x165 - ردپای کمرنگ دانش‌بنیانی در برنامه نامزدهای انتخاباتی و تکلیف دستگاه‌ها در توسعه ۶ حوزه فناوری

ردپای کمرنگ دانش‌بنیانی در برنامه نامزدهای انتخاباتی و تکلیف دستگاه‌ها در توسعه ۶ حوزه فناوری

در حالی که برنامه هفتم توسعه در ۶ حوزه فناوری «هوش مصنوعی»، «کوانتوم»، «زیست مهندسی»، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *