برند فرش گیلان

فرش گیلان برند خاصی ندارد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز گیلان؛ رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان امروز گفت: ۱۳هزار و ۳۹۶قالی باف در گیلان این فرش‌ها را در کارگاه‌ها و کنج خانه هایشان بافته اند.

مجتبی مهری با اشاره به اینکه در گیلان ۵۸کارگاه قالی بافی متمرکز و غیرمتمرکز وجود دارد افزود: پیش بینی می‌شود تا پایان امسال قالی بافان گیلانی ۴۳هزار مترمربع دیگر فرش و تابلو فرش ببافند.

وی با بیان اینکه فرش گیلان برند خاصی ندارد گفت: بیشتر فرش‌های گیلان به استان‌های آذربایجان شرقی، قم و تهران فرستاده و از آنجا به کشور‌های حاشیه دریای خزر، اروپا و چین صادر می‌شود.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان افزود: برای حمایت از هنرمندان فرش دستباف از محل اعتبارات سال۹۷، ۳۲میلیارد و ۸۵۰میلیون ریال تسهیلات کم بهره به صاحبان ۵۱۳طرح پشتیبان و مشاغل خانگی فرش دستباف پرداخت شد.

مجتبی مهری با اعلام اینکه ۹هزار نفر از ۱۳هزار و ۳۹۶قالی باف گیلانی تحت پوشش بیمه هستند گفت: امسال برای بیمه کردن قالی بافان اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی افزود: در تلاش برای برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی فرش دستبافت در استان گیلان برای جذب بیشتر سرمایه گذران و تجار در این عرصه هستیم.

بیشتر بخوانید:
برندسازی برنج گیلان تحولی چشمگیر می یابد

همچنین ببینید

تیک طلایی برند توییتر

دریافت ماهانه ۱۰۰۰ دلار برای تیک طلایی برند توییتر

پایگاه خبری دنیای برند، توییتر در جدیدترین تلاش برای درآمدزایی، گویا دنبال دریافت ماهانه ۱۰۰۰ …