برند فرش گیلان

فرش گیلان برند خاصی ندارد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز گیلان؛ رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان امروز گفت: ۱۳هزار و ۳۹۶قالی باف در گیلان این فرش‌ها را در کارگاه‌ها و کنج خانه هایشان بافته اند.

مجتبی مهری با اشاره به اینکه در گیلان ۵۸کارگاه قالی بافی متمرکز و غیرمتمرکز وجود دارد افزود: پیش بینی می‌شود تا پایان امسال قالی بافان گیلانی ۴۳هزار مترمربع دیگر فرش و تابلو فرش ببافند.

وی با بیان اینکه فرش گیلان برند خاصی ندارد گفت: بیشتر فرش‌های گیلان به استان‌های آذربایجان شرقی، قم و تهران فرستاده و از آنجا به کشور‌های حاشیه دریای خزر، اروپا و چین صادر می‌شود.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان افزود: برای حمایت از هنرمندان فرش دستباف از محل اعتبارات سال۹۷، ۳۲میلیارد و ۸۵۰میلیون ریال تسهیلات کم بهره به صاحبان ۵۱۳طرح پشتیبان و مشاغل خانگی فرش دستباف پرداخت شد.

مجتبی مهری با اعلام اینکه ۹هزار نفر از ۱۳هزار و ۳۹۶قالی باف گیلانی تحت پوشش بیمه هستند گفت: امسال برای بیمه کردن قالی بافان اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی افزود: در تلاش برای برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی فرش دستبافت در استان گیلان برای جذب بیشتر سرمایه گذران و تجار در این عرصه هستیم.

همچنین ببینید

The end of the scam in Divar 310x165 - پایان کلاهبرداری در دیوار: هوش مصنوعی این پلتفرم، متخلفان را شناسایی و حسابشان را مسدود می‌کند

پایان کلاهبرداری در دیوار: هوش مصنوعی این پلتفرم، متخلفان را شناسایی و حسابشان را مسدود می‌کند

در راستای ارتقای امنیت و مبارزه با کلاهبرداری، دیوار از هوش مصنوعی برای شناسایی و مسدود کردن حساب‌های مشکوک استفاده می‌کند. کاربرانی که به دلیل رفتار مشکوک حسابشان محدود می‌شود، تنها با پشت سر گذاشتن فرآیند احراز هویت ویدیویی می‌توانند از این لیست خارج شوند.