فرش

فرش های گیلان با برند استان های دیگر

پایگاه خبری دنیای برند، رییس اتاق اصناف گیلان گفت: علیرغم اینکه کیفیت فرش گیلان از دیگر استانهای فرش خیز کشور کمتر نیست، اما برخی از فرش ها با برند استان فروخته نمی شود.

جلال الدین محمد شکریه در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: گیلان دارای فرش بافان بسیار توانمند است و برای حمایت آنها باید بازار فروش بهتری ایجاد کنیم.

وی به برگزاری دوره های آموزشی برای قالی بافان استان اشاره کرد و افزود: قالیبافان گیلانی آموزش های علمی و آکادمیک را در کنار آموزش تجربی و سنتی فرا بگیرند تا بتوانند با پشتیبانی و حمایت مالی دولت علاوه بر نقش تاثیرگذار در بازارهای داخلی به بازارهای بین المللی ورود کنند.

شکریه ادامه داد: برآنیم تا در همه نمایشگاه های استان غرفه هایی به فرش دست بافان گیلان اختصاص یابد تا به طور مرتب بازدیدکنندگان با این هنر صنعت ارزشمند گیلان آشنا باشند.

وی خاطرنشان کرد: در گیلان فرش های باکیفیت بافته می شوند، اما متاسفانه هنوز برخی از این فرش ها با لگوی استان های دیگر بافته و عرضه می شوند.

رییس اتاق اصناف گیلان تصریح کرد: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که فرش گیلان نیز به جایگاه واقعی خود برسد و با برند گیلان به فروش برسد.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

وی گفت: گیلان از معدود استان هایی است که در بحث آموزش قالیبافان فعال است و در سال آتی نیز ادامه خواهد یافت، در این راه از حمایت و هدایت سازمان مدیریت و برنامه ریزی و سازمان صمت گیلان بهره مند خواهیم شد.

شکریه ضمن تاکید بر اینکه قالیبافان باید از فضای مجازی در جهت ارائه تولیدات خود استفاده کنند، اضافه کرد: تلاش می کنیم در سال های آینده در نمایشگاه تخصصی دو غرفه رایگان به صورت چرخشی در اختیار قالیبافان بومی قرار گیرد.

همچنین ببینید

Mazandaran citrus and kiwi is a brand in Asian countries 310x165 - مرکبات و کیوی مازندران را در کشورهای آسیایی یک برند است

مرکبات و کیوی مازندران را در کشورهای آسیایی یک برند است

پایگاه خبری دنیای برند، حسینی پور مرکبات و کیوی مازندران را در کشورهای آسیایی یک …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x