19176389 878 660x330 - عیدانه شبکه‌های تلویزیونی در جشن بزرگ بندگی/ از پوشش نماز عید فطر تا روایت موکب‌های مردمی

عیدانه شبکه‌های تلویزیونی در جشن بزرگ بندگی/ از پوشش نماز عید فطر تا روایت موکب‌های مردمی

در پایان یک ماه روزه داری مومنان و در آستانه فرا رسیدن عید سعید فطر آنتن شبکه‌ها در عید سعید فطر، رنگی دیگر می‌گیرد.

معاونت سیما با پشتیبانی مرکز تولید و فنی سیما و همراهی شبکه‌های سیما، حضور باشکوه مردم در نماز وحدت آفرین عید سعید فطر تهران، به امامت مقام معظم رهبری را با بیش از ۶۰ دوربین تلویزیونی پوشش می‌دهد.

دوربین‌های شبکه‌های سراسری در موقعیت‌های مختلف و در مسیر برپای موکب ها، جشن بزرگ عید فطر را پوشش می‌دهند؛ شبکه یک با حضور در پارکینگ بیهقی، شبکه دو خیابان خرمشهر، شبکه سه تقاطع خیابان بهشتی و مفتح و پارکینگ چهل سرا، شبکه قرآن در مواکب خیابان خرمشهر، شبکه ورزش در حوضچه سه و درب منتهی اتوبان شهید سلیمانی شماره ۲۰، شبکه سلامت در خیابان امام رضا (ع) و درب اتوبان شهید سلیمانی شماره ۱۸، شبکه امید مواکب مفتح و بهشتی، شبکه افق پارکینگ حکمت صدرا و پارکینگ گلگشت و شبکه تهران در پارکینگ بنیاد مستضعفان حضور باشکوه مردم در نماز عید فطر در تهران را به تصویر می‌کشند.

عیدی شبکه یک به مناسبت عید فطر
ویژه برنامه «ایران دوست داشتنی» به صورت زنده، سه شنبه ۲۱ فروردین ساعت ۱۹:۳۰ و ۲۳ و روز چهارشنبه ۲۲ فروردین ساعت ۱۹:۱۵ از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

همچنین پخش زنده نماز عید سعید فطر در روز این عید بزرگ ساعت ۶ تا ۹ روی آنتن می‌رود.

ویژه برنامه زنده «هلال» نیز که در ایام ماه مبارک مهمان سفره‌های افطار مخاطبان شبکه یک بود، در روز عید فطر از ساعت ۱۱ تا ۱۴ به صورت زنده پخش می‌شود.

شبکه دو و «سید خندان» در عید فطر
ویژه برنامه «سید خندان» با اجرای محمدرضا شهبازی در یک دورهمی طنز با بخش‌های شاد و متنوع از سه شنبه ۲۱ تا پنجشنبه ۲۳ فروردین حوالی ساعت ۲۲:۳۰ میزبان مخاطبان خواهد بود.

«از مامان بگو» به میزبانی محیا اسناوندی که به مدت سی شب میزبان مادران بود، ویژه برنامه عید فطر را روز چهارشنبه حوالی ساعت ۱۹ تقدیم نگاه بینندگان خواهد کرد.

مسابقه «شصتادیا» حوالی ساعت ۰۰:۱۵ دقیقه بامداد از دیگر برنامه‌های شبکه دو سیما ویژه عید فطر خواهد بود.

عید سعید فطر با «حال نو» در شبکه سه
«حال‌نو» ویژه برنامه عید سعید فطر با اجرای حامد سلطانی از سه‌شنبه ۲۱ فروردین به مدت چهار شب به روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.
این برنامه از سه شنبه ۲۱ فروردین حوالی ساعت ۲۰، چهارشنبه حوالی ساعت ۱۸، پنج شنبه و جمعه حوالی ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.
مهمانان حاضر در برنامه از چهره‌های محبوب تولیدات تلویزیونی ماه مبارک رمضان خواهند بود.

«سرزمین شعر» شبکه چهار سیما در عید فطر
برنامه «سرزمین شعر» ویژه عید فطر از شبکه چهار سیما پخش می‌شود. مسابقه «سرزمین شعر» با حضور علیرضا قزوه، علی محمد مودب، محمدکاظم کاظمی، ناصر فیض و با اجرای محمدمهدی سیار و حضور ویژه استاد علیرضا افتخاری در قالب مسابقه شعر شاعران معاصر روی آنتن می‌رود.

در دو روز عید فطر «سرزمین شعر» به صورت دو ویژه برنامه از ساعت ۲۲:۳۰ به مدت ۹۰ دقیقه از شبکه چهار پخش می‌شود.

ویژه برنامه‌های شبکه نسیم در عید سعید فطر
ویژه برنامه «مهمانی» به تهیه کنندگی حسن خدادادی و کارگردانی ایرج طهماسب پنج شنبه و جمعه ۲۳ و ۲۴ فروردین ساعت ۲۱ از شبکه نسیم به روی آنتن می‌رود. ایرج طهماسب با گروه عروسک‌های خود یک مهمانی شاد و جشن تولد در این برنامه دارند.

همچنین سری جدید برنامه «چهار شگفت انگیز» به تهیه کنندگی و کارگردانی سعید مظاهری با نقش آفرینی حسام نام آور، سیدسالار میرکریمی، صالح سلامت و مهرداد جوانمردی از چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه ساعت ۲۰ با موقعیت‌های جدید و متفاوت از شبکه نسیم پخش می‌شود.

ویژه برنامه «کودک شو» برنامه دیگر این شبکه در روز عید سعید فطر است که میزبان خانواده‌های پرجمیعت و دو قلو می‌شود. این برنامه به تهیه کنندگی حسین ربانی با اجرای ملیکا شریفی نیا چهارشنبه تا جمعه ساعت ۲۲ از شبکه نسیم پخش خواهد شد.

«نسیم آوا» نیز با اجرای محمدرضا محبی با موسیقی‌های شاد، سنتی، گروه سرود و اقوام چهارشنبه و پنجشنبه ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه نسیم پخش می‌شود.

جشن شبکه تهران در عید بندگی
ویژه برنامه «جشن رمضان» چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه به صورت ویژه از ساعت ۲۱:۳۰ روی آنتن شبکه تهران می‌رود. این برنامه با بخش‌های متنوع، شاد و سرگرم کننده قصد دارد لحظات مفرحی را برای مخاطبان رقم بزند. خوانندگان و هنرمندان با حضور در بوستان لاله برای مهمانان حضوری و مخاطبان تلویزیونی برنامه به اجرای قطعات و ترانه‌های شاد و عیدانه می‌پردازد. همچنین برنامه «جشن رمضان» با اجرای استندآپ کمدی، نمایش گروه‌های موسیقی و سرود و… عید بزرگ مسلمان را جشن می‌گیرد.

ویژه برنامه «ماه خوبان» پنجشنبه و جمعه ۲۳ و ۲۴ فروردین ماه از ساعت ۲۱:۳۰ به مدت ۹۰ دقیقه مهمان خانه مخاطبان شبکه تهران می‌شود. این برنامه با اجرای محمودرضا قدیریان و بخش‌های متنوع، لحظات شاد و مفرحی را برای مخاطبان تدارک دیده است. امیر تاجیک، حمید فولادی، مرتضی حسینی، بهمن هاشمی و… مهمانان «ماه خوبان» عید فطر به شمار می‌روند.

برنامه عصرگاهی «به خانه بر می‌گردیم» در تعطیلات آخر هفته روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه حوالی ساعت ۱۶ تا ۱۸ با اجرای زینب پورابراهیم و محمدحسین مولایی به صورت ویژه تقدیم نگاه مخاطبان خواهد شد. این برنامه ترکیبی بخش‌های مختلفی برای عید فطر تدارک دیده است. حضور خوانندگان و هنرمندان محلی از بخش‌های تماشایی این برنامه است. همچنین حضور گروه‌های سرود، شاعران آئینی، کارشناسان مطرح حوزه خانواده، هنری و… از دیگر بخش‌های «به خانه بر می‌گردیم» ویژه عید فطر است.

برنامه «شب فیروزه ای» نیز در شب عید سعید فطر چهارشنبه و پنجشنبه ۲۲ و ۲۳ فروردین از ساعت ۲۰ تقدیم نگاه مخاطبان می‌شود. عیدانه شاد و متنوع «شب فیروزه ای» با تدارک بخش‌های مختلف میزبان هنرمندان و خوانندگان خواهد بود.

این برنامه شبانه و ترکیبی با محوریت “خانواده و روایتی برای با هم بودن” است که با اجرای صدیقه مرادی و هومن ستوده از فضای استودیویی بوستان نوروز در میدان مشاهیر، منطقه تفریحی و گردشگری عباس آباد روی آنتن می‌رود.

۳ قسمت از مستند «کمدین» در روز‌های پنجشنبه و جمعه تقدیم نگاه مخاطبان شبکه تهران سیما خواهد شد. مستند «کمدین» ادی مورفی پنجشنبه حوالی ساعت ۱۵:۳۰، بن استیلر و لورل هاردی جمعه به ترتیب ساعت ۱۵:۳۰ و ۲۰:۱۰ تماشایی خواهد شد.

برنامه‌های عیدانه شبکه آموزش
همزمان با عید سعید فطر «قصه‌های مجید» چهارشنبه ۲۲ فروردین تا جمعه ۲۴ فروردین ساعت ۱۴ از شبکه آموزش پخش می‌شود.
«قصه‌های مجید» با عنوان‌های خاطره انگیز میگو، ژاکت و اردو یاد آور حال و هوای خوش گذشته و دوران زیبای مدرسه است.

«کی میاد ستاره چینی» چهارشنبه ۲۲ فروردین تا جمعه هر شب ساعت ۱۹ روی آنتن شبکه آموزش خواهد رفت. برنامه «کی میاد ستاره چینی» عنوان برنامه‌ای است با موضوع مهارت زندگی به سبک زندگی ایرانی اسلامی که با حضور در جمع خانواده‌های مختلف اصفهانی، جمع گرم و صمیمی آنها را به تصویر می‌کشد.

«پدینگتون» نام انیمیشنی است که پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه ساعت ۱۱ به مناسبت عید سعید فطر مهمانان خانه‌های ایرانی است. همچنین پویانمایی «بالا» نیز روز جمعه ۲۴ فروردین ماه ساعت ۱۱ از شبکه آموزش سیما روی آنتن می‌رود.

«قندپهلو» از چهارشنبه تا جمعه ۲۲ فروردین تا ۲۴ فروردین ساعت ۲۰:۰۰ از شبکه آموزش سیما روی آنتن می‌رود. «قندپهلو» مسابقه‌ای است با محوریت شعر طنز، ماهیت و مبنای این برنامه طنز مکتوب و ادبی است که برای نخستین بار در یک برنامه تلویزیونی، محور یک رقابت شاعرانه قرار می‌گیرد و ما را با جنبه‌ای دیگر از طنازی ادبیات فارسی آشنا می‌کند. خود مجری و داور برنامه یعنی رضا رفیع و شهرام شکیبا از چهره‌های شناخته شده طنزپردازی در مطبوعات هستند که البته سابقه تجربه اجرا‌های تلویزیونی را هم دارند.

«کاروانسرا» ساعت ۷، برنامه عروسکی آموزشی «مدرسه جنگلی» ساعت ۰۹:۴۵، «راوی دنا» ساعت ۱۲:۳۰، «یقه هفت» ساعت ۱۵:۴۵ و مستند «سلاطین درد» ساعت ۲۳:۰۰ از دیگر برنامه‌های روز‌های تعطیل عید فطر هستند.

تدارک عیدانه شبکه قرآن و معارف سیما در روز عید سعید فطر
ویژه برنامه عید سعید فطر با بخش‌های مختلف عیدانه به صورت زنده از بارگاه ملکوتی حضرت معصومه سلام الله علیها در روز چهارشنبه ۲۲ فروردین از ساعت ۱۷ تا ۲۲ بر روی آنتن شبکه قرآن ومعارف سیما می‌رود. این ویژه برنامه میزبان مهمانان مختلف از جمله کارشناسان دینی، مداحان و شاعران خواهد بود.

همچنین اقامه نماز عید فطر به امامت رهبر معظم انقلاب در مصلی امام خمینی (ره) تهران به صورت زنده و مستقیم از شبکه قران ومعارف سیما پخش می‌شود.

سایر برنامه‌های شبکه قرآن و معارف سیما از جمله برنامه گفتگو محور «یاد خدا»، «محفل» و «ساعت بندگی» نیز با حال و هوای عیدانه پخش می‌شود.

همچنین فصل جدید برنامه «منم بچه مسلمان» با بخش‌ها و کاراکتر‌های جدید، همزمان با عید سعید فطر از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود.

این برنامه از روز چهارشنبه ۲۲ فروردین ساعت ۱۶ و تکرار آن روز بعد ساعت ۱۰ صبح بر روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می‌رود.
پخش سخنرانی، مداحی و سرود، قرائت ادعیه‌های مختلف، محافل تلاوت و میان برنامه‌های مناسبتی از دیگر برنامه‌های شبکه قرآن و معارف سیما در روز جشن بندگی است.

عیدانه شبکه افق
جشن ویژه عید سعید فطر در پارک لاله تهران با حضور مردم در ویژه برنامه «همسفره» پخش می‌شود.

ویژه برنامه «شام عید» سه شنبه و چهارشنبه ۲۱ و ۲۲ فروردین از ساعت ۱۸ تا ۱۹:۳۰ روی آنتن می‌رود.

ویژه برنامه «وقت سحر» سه شنبه حوالی ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۳ و در روز عید فطر ساعت ۱۰ تا ۱۲ پخش می‌شود.
از چهارشنبه تا جمعه حوالی ساعت ۱۶ نیز فیلم سینمایی از این شبکه پخش می‌شود.

برنامه‌های شبکه سلامت در روز عید
ویژه برنامه زنده «حال خوب» چهارشنبه ۲۲ فروردین با حضور مهمانان ویژه از ساعت ۲۱ تا ۲۳ ویژه عید سعید فطر، روی آنتن شبکه سلامت می‌رود. همچنین ویژه برنامه «ماه ماه» از ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه به مناسبت عید فطر به صورت زنده پخش می‌شود.

فیلم سینمایی «یک قطار شلوغ به سمت آستریاس» با حال و هوای شاد و طنز با زیر نویس ویژه ناشنوایان در روز چهارشنبه ساعت ۱۲:۳۰ و فیلم «مراقبتون هستیم» در روز پنجشنبه ساعت ۱۱ از شبکه سلامت سیما پخش خواهد شد.

«جشن بزرگ ایران سرود» شبکه امید در عید فطر
ویژه برنامه عید سعید فطر شبکه امید با نام «جشن بزرگ ایران سرود» با اجرای بابک افرا و علی مرادخانی، روی آنتن شبکه امید می‌رود.
این برنامه با حضور هنرمندان عرصه موسیقی، میزبان گروه‌های سرود نوجوان از سرتاسر کشور است.

«جشن بزرگ ایران سرود» به تهیه‌کنندگی کمیل سوهانی، کارگردانی سیدابوالفضل موسوی‌نظر و سردبیری کیاوش زارع‌طلب و قائم زینلی روز‌های ۲۱ و ۲۲ فروردین از ساعت ۱۹ تا ۲۱ از شبکه امید سیما پخش می‌شود.

چهار قسمت کوتاه و پویا «سینما انیمیشن» به مدت ۳۰ دقیقه که خلاصه‌ای از آثار سینمایی انیمیشن جذاب و معروف برای مخاطبان نوجوان است، سه شنبه تا جمعه ساعت ۱۴:۳۰ پخش می‌شود.

همچنین سری جدید طنز «شکرستان» از شنبه ۱۸ فروردین هر شب ساعت ۱۹:۳۰ و فصل دوم مسابقه «همآهنگ» با اجرای مهدی مفیدی هر شب ساعت ۲۳ از دیگر برنامه‌های این شبکه است.

«سر سفره خدا» شبکه کودک در عید فطر
ویژه برنامه عیدانه «سر سفره خدا» چهارشنبه و پنج شنبه ۲۲ و ۲۳ فروردین از ساعت ۱۹ تا ۲۱ از کانال نهال شبکه کودک پخش می‌شود.

«سر سفره خدا» به صورت ویژه با اجرای احسان مهدی و حامد مدرس با نمایش‌های طنز در دو روز جشن ویژه خواهد داشت.
همچنین فصل جدید «منم بچه مسلمان» از چهارشنبه ۲۲ فروردین ساعت ۱۳ از کانال پویا روی آنتن می‌رود. 

شبکه مستند
مستند «چارلی چاپلین واقعی» سه شنبه ۲۱ فروردین ساعت ۲۱ از شبکه مستند پخش می‌شود.
در این مستند شاهد ظهور چارلی چاپلین هنرمند و کمدین معروف از محله‌ای فقیرنشین در لندن، موفقیت و رشد او به عنوان یک ستاره سینما در هالیوود و در نهایت سقوط او هستیم.
برش‌هایی از مستند «برای مهمانی» که به معرفی آیین‌های بومی و فرهنگی استان‌های مختلف در ماه رمضان است، نیز روی آنتن می‌رود.

شبکه جام جم
ویژه برنامه «شب روشنی» در سه شب متوالی از چهارشنبه ۲۲ فروردین تا جمعه ۲۴ فروردین از ساعت ۲۲:۳۵ به مدت ۹۰ دقیقه از شهر ماکو در استان آذربایجان غربی، دیار دلیرمردان و شیرزنان، به روی هر ۳ کانال جام جم خواهد رفت.
این برنامه که به تهیه کنندگی مسعود میرزایی و اجرای مجریان واحدی، پویا و صفری تولید می‌شود میزبان هنرمندان مختلف از جمله پویا امینی، مهران رجبی، عباس محجوب، فریبا ترکاشوند، شیوا خسرومهر و پریسا گلدوست خواهد بود.
همچنین خوانندگانی، چون علی اصحابی، مهدی مدرسی و مهدی شکوهی در فواصل برنامه به اجرای قطعات موسیقی می‌پردازند.
گفتنی است در این ویژه برنامه، گروه‌های مختلف موسیقی محلی، عاشیق‌های آذری و گروه‌های رقص آذری و کردی به هنرنمایی خواهند پرداخت.
فیلم‌های سینمایی «من پلیس نیستم»، «هوک» و «فرشته مزاحم» در روز‌های چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه پخش می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

19484167 845 310x165 - ایوب آقاخانی از اولین تجربه اجرای مناظرات رادیویی گفت + فیلم

ایوب آقاخانی از اولین تجربه اجرای مناظرات رادیویی گفت + فیلم

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ امروز استودیوی شماره هشت معاونت صدای رسانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *