62977692 660x330 - عکس خدمه «ایستگاه فضایی بین‌المللی» با عینک مخصوص خورشیدگرفتگی

عکس خدمه «ایستگاه فضایی بین‌المللی» با عینک مخصوص خورشیدگرفتگی

عکس جدید ناسا از خدمه «ایستگاه فضایی بین‌المللی»، آنها را با عینک‌های مخصوص خورشیدگرفتگی نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، ناسا یک عکس جدید را با حال و هوای خورشیدگرفتگی منتشر کرده است.

به نقل از ناسا، فضانوردان ناسا در «ایستگاه فضایی بین‌المللی»(ISS) در عکسی دیده می‌شوند که روز ۲۶ مارس ۲۰۲۴ ثبت شده است. آنها در این عکس، عینک مخصوصی را برای دیدن خورشیدگرفتگی به چشم دارند.

در حالی که میلیون‌ها نفر روی زمین خورشیدگرفتگی کامل را در روز هشتم آوریل ۲۰۲۴ تماشا می‌کنند، خدمه ایستگاه فضایی این فرصت را خواهند داشت که آن را از فاصله ۲۵۰ مایلی بر فراز سیاره ما ببینند.

به جز دوره کوتاهی که ماه به طور کامل چهره درخشان خورشید را می‌پوشاند، بدون محافظ چشم مخصوص نمی‌توان مستقیما به خورشید نگاه کرد. روی زمین، شما باید همیشه به کمک عینک‌های ایمن خورشیدگرفتگی با استاندارد بین‌المللی ISO ۱۲۳۱۲-۲ به خورشید نگاه کنید.

اگر خدمه این فرصت را داشته باشند که خورشیدگرفتگی را مستقیما از پنجره‌های ایستگاه فضایی ببینند و از آن تصویربرداری کنند، از یک دوربین دستی مجهز به فیلتر خورشیدی استفاده می‌کنند و مستقیما به خورشید خیره نمی‌شوند.

براساس موقعیت مداری کنونی و پیش‌بینی‌های مسیر زمینی برای ایستگاه فضایی بین‌المللی، فضانوردان حاضر در آزمایشگاه مداری، سه فرصت را برای مشاهده کردن سایه ماه در طول خورشیدگرفتگی کامل خواهند داشت.

پیش‌بینی می‌شود که ایستگاه فضایی پس از رویارویی با سایه خورشیدگرفتگی بر فراز اقیانوس آرام و سپس طی گذر از ناحیه نیوزلند به کالیفرنیا و آیداهو، در حالی که بر فراز ایالت‌ مین آمریکا و استان نیوبرانزویک کانادا حرکت می‌کند، با خورشیدگرفتگی تقریبا کامل روبه‌رو شود.

ناسا برای علاقه‌مندان، یک پوشش زنده را از خورشیدگرفتگی خواهد داشت که در وب‌سایت آژانس فضایی قابل دیدن است.

پایان

همچنین ببینید

62913320 310x165 - رایزنی با «پارک فاوا» برای حمایت از دانش‌بنیان‌ها

رایزنی با «پارک فاوا» برای حمایت از دانش‌بنیان‌ها

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات با بیان این که در حوزه حمایت از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *