کرونا

عملکرد صعودی شرکت‌های پزشکی به رغم وضعیت اسف‌بار بازار سهام جهانی

پایگاه خبری دنیای برند، در حالی که ویروس کرونا بازار سهام جهانی را بیمار کرده و عملکرد آنها را روز به روز ضعیف‌تر می‌کند، سرمایه‌گذاران در حال حاضر به سمت حمایت از شرکت‌های دارویی و پزشکی برای ساخت راه درمان و واکسن این بیماری روی آورده‌اند.

در حالی که شیوع ویروس کرونا در هفته‌های اخیر به یک بیماری همه‌گیر تبدیل شده، بازار سهام با توجه به پیامدهای اقتصادی غیر قابل پیش‌بینی، به سمت بحران جهانی پیش می‌رود.

در حالی که برخی از صنایع، بیشتر از سایرین صدمه دیده‌اند (شرکت‌های هواپیمایی و صنایع وابسته به گردشگری)، شرکت‌های معدودی از حمایت بیشتر سرمایه‌گذاران برخوردار شدند.

گفتنی است که از جمله شرکت‌هایی که تحت تاثیر وضعیت نامساعد اخیر قرار نگرفته‌اند، شرکت‌های مرتبط با تجهیزات پزشکی، غذاهای فاسدنشدنی و آنهایی که در تلاش برای یافتن روش‌های درمانی و واکسن ویروس کرونا هستند، بود.

یکی از این شرکت‌ها، شرکت بیوتکنولوژیکی وابسته به کمبریج Moderna است که نخستین آزمایش واکسن مقابله با کرونا را در روز دوشنبه در سیاتل انجام داد.

از جمله دو شرکت دیگری که در زمینه یافتن درمان موقتی بیماری کووید-۱۹ فعالیت می‌کنند، Regeneron و Gilead هستند. در حالی که شرکت دومی در حال آزمایش داروهای موجود برای مبارزه با ویروس کرونا است، شرکت Regeneron در حال امتحان دارو بر روی بیماران برای کاهش التهابات ریوی است که هنوز نام آن فاش نشده است.

همانطور که در نمودار مشاهده می‌شود، سرمایه‌گذاری بر روی این سه شرکت توسط سرمایه‌گذاران برای یافتن راه درمان ویروس کرونا در حال افزایش است.

در حالی که عملکرد شاخص S&P ۵۰۰ از ابتدای سال تا کنون ۲۲ درصد کاهش یافته، شرکت‌های Moderna، Regeneron و Gilead به ترتیب ۴۷، ۳۲ و ۱۴ درصد رشد را تجربه کرده‌اند.

همچنین ببینید

محبوب ترین شبکه های اجتماعی

محبوب ترین شبکه های اجتماعی تا ژانویه ۲۰۲۳

پایگاه خبری دنیای برند، محبوب ترین شبکه های اجتماعی در سراسر جهان تا ژانویه ۲۰۲۳ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *