شکایت برندها

شکایت ۳۵۰۰ برند آمریکایی از تعرفه‌های ضدچینی ترامپ

حدود ۳۵۰۰ برند آمریکایی از جمله برندهای تسلا، فورد موتور، تارگت کورپ، وال گرین و هوم دیپات طی دو هفته گذشته از دولت ترامپ بر سر وضع تعرفه روی بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار کالاهای ساخت چین شکایت کردند.

پایگاه خبری دنیای برند، این شکایتها که در دادگاه تجارت بین المللی آمریکا تنظیم شده است، از رابرت لایتیزر، نماینده تجاری آمریکا و آژانس گمرک و حفاظت مرزی نام برده و تشدید جنگ تجاری غیرقانونی آمریکا با چین از طریق وضع تعرفه‌ها را به چالش کشیده اند.

در این شکایتها که از سوی برندهای مختلف انجام گرفته، استدلال شده که دولت ترامپ مطابق قانون برای وضع تعرفه در مدت ۱۲ ماه عمل نکرده و از پروسه های اداری تبعیت نکرده است.

شکایتهای مذکور تعرفه‌ها را در دو گروه جداگانه که به لیست ۳ و لیست ۴A معروف هستند، به چالش کشیده اند. لیست ۳ شامل تعرفه‌های ۲۵ درصدی روی واردات کالاهای چینی به ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار و لیست ۴A شامل تعرفه ۷.۵ درصدی روی ۱۲۰ میلیارد دلار کالا است.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

برندهایی که شکایت کرده اند شامل تولیدکننده خودروهای سنگین گروه ولووی آمریکای شمالی، سازنده قطعات خودروی آمریکایی پپ بویز، شرکت پوشاک رالف لارن، سیسکو کورپ، تولیدکننده گیتار گیبسون برندز، واحد آمریکایی لنوو، شرکت غذاهای بسته بندی دال، واحد ایتوچو کورپ و تولیدکننده تجهیزات گلف کالاوی گلف هستند.

سازمان جهانی تجارت (WTO) در ۱۵ سپتامبر در حکمی اعلام کرد آمریکا با وضع تعرفه‌های چندین میلیارد دلاری علیه چین مقررات تجارت جهانی را نقض کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، دولت آمریکا می گوید تعرفه‌های وضع شده روی کالای چینی اقدام درستی هستند زیرا چین مالکیت معنوی آمریکایی را به سرقت برده و برندهای آمریکایی را در قبال دسترسی به بازار چین، به انتقال اجباری فناوری وادار می کند.

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

سرویس جدید برند متا

رسوایی در متا: تایید تبلیغات خشونت‌آمیز در هند!

در اقدامی تاسف‌بار، شرکت متا تبلیغات حاوی محتوای خشونت‌آمیز، نفرت‌پراکنی و اخبار جعلی را در هند تایید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *