62991865 660x330 - شناسایی شرکت‌های توانمند حوزه ساخت قطعات دستگاه‌های بازرسی ایکس‌ری

شناسایی شرکت‌های توانمند حوزه ساخت قطعات دستگاه‌های بازرسی ایکس‌ری

دفتر توسعه اقتصاد معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در نظر دارد از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور توانمند به‌منظور مشارکت در بومی‌سازی و ساخت داخل قطعات یدکی و سامانه‌های اساسی دستگاه‌های ایکس‌ری در جهت رفع نیاز کشور و تحقق اهداف شعار سال با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» حمایت کند.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان توانمند جهت مشارکت در زمینه تولید و ساخت داخل قطعات اساسی دستگاه‌های بازرسی ایکس‌ری دعوت شده است. دستگاه‌های بازرسی ایکس‌ری (در انواع مختلف خود) یکی از فناوری‌های مهم و پرکاربرد برای ارتقای امنیت، کنترل و شناسایی کالاهای ممنوعه به‌ویژه در پایانه‌های مسافری و مبادی گمرکی و تجاری محسوب می‌شود.

با توجه به اینکه عملکرد پایدار و بدون‌وقفه دستگاه‌های بازرسی ایکس‌ری جهت جلوگیری از ایجاد خسارت‌های امنیتی و مادی جبران‌ناپذیر یکی از چالش‌های پیش‌روی دستگاه‌های فعال در کشور است، تامین به‌موقع قطعات و ماژول‌های مورداستفاده در این دستگاه‌ها با بهره‌گیری از ظرفیت‌های زیرساختی و دانشی موجود در کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، از جمله هدف‌های این فراخوان ملی می‌توان به ساخت و بومی‌سازی ماژول‌ها و قطعات اساسی دستگاه‌های بازرسی ایکس‌ری، بومی‌سازی و ساخت سامانه تغذیه و مدولاتور (قطعات مدولاتورهای solid, PFN، منابع تغذیه، سوئیچینگ، ماژول‌ها و مدارات کنترل قدرت)، بومی‌سازی و ساخت سامانه تولید پرتو ایکس (ستون شتاب‌دهنده، سیرکولاتور، موجبرها، لامپ ایکس، مگنترون، لامپ الکترونی و …)، بومی‌سازی و ساخت سامانه آشکارساز (بردهای پردازشی و ماژول‌های آشکارساز) و بومی‌سازی و ساخت اجزای کنترل و قدرت (موتورهای عملگر، سیستم اتوماسیون و PLC و …) اشاره کرد.

پایان

همچنین ببینید

62877455 310x165 - ضرورت استفاده از هوش‌مصنوعی در حوزه پزشکی

ضرورت استفاده از هوش‌مصنوعی در حوزه پزشکی

عضو پیوسته فرهنگستان علوم ‌پزشکی جمهوری اسلامی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم در آینده نیز مردم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *