Img20240123132435745 650x330 - سالنامه آماری 1401 بخش خصوصی منتشر شد

سالنامه آماری ۱۴۰۱ بخش خصوصی منتشر شد

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، به‌منظور ارائه اطلاعات آماری مهم و اساسی بخش خصوصی کشور و رفع نیازهای آماری فعالان اقتصادی نسبت به تهیه، تدوین سالنامه آماری دو زبانه به‌عنوان یک ابزار مفید و شناخته‌شده در فرایندهای اطلاع‌رسانی اقدام کرده است.

سالنامه آماری اتاق ایران با هدف ارائه تصویری جامع از عملکرد سالانه اتاق ایران، عملکرد اقتصادی سالانه اعضای اتاق ایران، وضعیت عملکرد اقتصادی سالانه بخش خصوصی، وضعیت محیط کسب‌وکار، وضعیت اقتصادی- اجتماعی کشور و همچنین ارائه تصویری از جایگاه بین‌المللی ایران در فضای اقتصادی و کسب‌وکار تهیه و منتشر می‌شود.

این سالنامه مجموعه‌ای از آخرین اطلاعات آماری موجود در زمینه فعالیت‌ها و خدمات ارائه شده توسط اتاق ایران، نتایج حاصل از اجرای طرح‌های آمارگیری و آمارهای ثبتی مرتبط با عملکرد بخش خصوصی توسط دستگاه‌های اجرایی کشور در قالب جداول و نمودارها را در بر می‌گیرد و از چهار بخش کلی تشکیل شده است.

بخش اول سالنامه دو زبانه ۱۴۰۱، با توجه به نقش مهم اتاق‌های بازرگانی در تسهیل امور فعالان اقتصادی، به شرح اقدامات و فعالیت‌های واحدهای مختلف اتاق‌ها اختصاص داده شده است. در نسخه جدید سالنامه، مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران اطلاعاتی را در خصوص چارچوب اعضای اتاق، مانند تعداد اعضای اتاق به تفکیک نوع جنسیت و عضویت مدیر بنگاه، بخش‌های عمده اقتصادی و رشته فعالیت‌های اصلی و فرعی اقتصادی (برحسب کدهای آیسیک دورقمی) استخراج کرده است.

 در بخش دوم سالنامه، آمارهای مربوط به فعالیت‌های بخش خصوصی از سازمان‌ها، دستگاه‌ها و مراکز آماری موجود گردآوری شده است. ازجمله در این بخش، نتایج طرح‌های آمارگیری از کارگاه‌های صنعتی و معادن در حال بهره‌برداری کشور در بخش خصوصی، استخراج و در سالنامه اتاق ایران منتشر شده است. در این بخش اطلاعات اعضای اتاق بازرگانی با اطلاعات کارگاه‌های صنعتی ۱۰ نفر کارکن و بیشتر مرکز آمار تطبیق داده شده که حاوی اطلاعات ارزش‌افزوده کارگاه‌های صنعتی ۱۰ نفر کارکن و بیشتر، ارزش سرمایه‌گذاری، تغییرات ارزش موجودی انبار، مالیات غیرمستقیم و عوارض پرداختی، ارزش صادرات مستقیم و ارزش مواد اولیه خارجی، ارزش فروش و ارزش محصولات تولید شده کارگاه و … به تفکیک فعالیت و استان هستند.

در فصل سوم سالنامه، نتایج طرح‌های آمارگیری اعم از پایش ملی محیط کسب‌وکار، شاخص مدیران خرید (شامخ) و شاخص ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی مرتبط با محیط کسب‌وکار که توسط مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران به‌صورت فصلی یا ماهانه بررسی و محاسبه می‌شود، برای کل سال نیز محاسبه و منتشر شده است.

 در آخرین فصل سالنامه آماری اتاق ایران، جایگاه ایران در سطح بین‌المللی با استفاده از اطلاعات منابع مختلف بین‌المللی نظیر مجمع جهانی اقتصاد، بانک جهانی و…. بررسی شده است. در این بخش گزارش‌هایی آماری از جایگاه اقتصادی ایران و مقایسه آن با کشورهای منطقه و دنیا در عرصه شاخص‌های مختلف تهیه و ارائه شده است.

 

متن کامل سالنامه آماری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در سال ۱۴۰۱ را اینجا مشاهده کنید.

 

  • نسخه PDF سالنامه آماری ۱۴۰۰ از اینجا قابل دریافت است.
  • نسخه PDF سالنامه آماری ۱۳۹۹ از اینجا قابل دریافت است.
  • نسخه PDF سالنامه آماری ۱۳۹۸ از اینجا قابل دریافت است.
  • نسخه PDF سالنامه آماری ۱۳۹۷ از اینجا قابل دریافت است.
  • نسخه PDF سالنامه آماری ۱۳۹۶ از اینجا قابل دریافت است.
  • نسخه PDF سالنامه آماری ۱۳۹۵ از اینجا قابل دریافت است.

منبع

همچنین ببینید

Img20191112094311110 310x165 - هشتمین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر ایران برگزار می‌شود

هشتمین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر ایران برگزار می‌شود

هشتمین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و پنجمین جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر ایران …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x