62875667 660x330 - رشد چشمگیر و پرشتاب تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در سال گذشته

رشد چشمگیر و پرشتاب تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در سال گذشته

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهور در پیام نوروزی خود با اشاره به تحولات و اقداماتی که در دوره جدید فعالیت معاونت صورت گرفته، مانع‌زدایی و هموار کردن مسیر مشارکت شرکت‌های دانش بنیان و مردم در عرصه تولید و رونق اقتصاد دانش‌بنیان را از مهمترین رویکردهای معاونت در این دوره عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، در پیام نوروزی روح‌الله دهقانی آمده است: «سالی دیگر با همه فراز و نشیب‌ها، شیرینی‌ها و تلخی‌ها، توفیقات و شکست‌ها سپری شد و با کوله‌باری از تجربیات و آموخته‌های جدید سال جدید را آغاز کردیم.

سال ۱۴۰۲ اما در زیست بوم نوآوری و فناوری ایران،‌ سرشار از رویش‌ها و شکفتن‌ها بود. معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در سالی که گذشت فصل جدیدی از حیات خود را با تحولات ساختاری و حرکت در مسیر جهش تولید و تحقق اقتصاد دانش بنیان آغاز کرد.

تحولاتی که مانع‌زدایی و هموار کردن مسیر مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان و مردم در عرصه تولید و رونق اقتصاد دانش‌بنیان از مهمترین رویکردهای آن بود.

از راه‌اندازی ستادهای جدید اقتصاد دانش‌بنیان تا اجرای آیین‌نامه جدید ارزیابی شرکت‌های دانش بنیان و از تدوین برنامه‌های جدید حمایتی از قبیل  اختصاص اعتبار مالیاتی به فعالیت‌های تحقیق و توسعه و برنامه برش استانی اقتصاد دانش‌بنیان تا استقرار نظام ارزش‌گذاری دارایی‌های نامشهود، تغییر و تحولات امیدبخش پرشماری را طی یک سال گذشته در اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور رقم زد که نویدبخش دستاوردها و توفیقاتی عظیم در آینده بسیار نزدیک است.

رشد چشمگیر و پرشتاب تعداد شرکت‌های دانش بنیان و افزایش حدود ۲۰۰ درصدی صادرات دانش بنیان کشور در یک سال اخیر، نشان دهنده بسترسازی مناسب، پویایی و رشد جهشی در زیست بوم نوآوری و فناوری کشور و فضای مساعدی است که در راستای تحقق شعار امسال مبنی بر «جهش تولید با مشارکت مردم» در  عرصه اقتصاد دانش‌بنیان کشور فراهم شده است.

به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، اینک در طلیعه بهار طبیعت و سال جدید که در تلاقی فرخنده با ماه پربرکت ضیافت الهی، طراوت و مبارکی صدچندان یافته با تبریک و شادباش نوروز باستانی از درگاه خداوند متعال  مسالت دارم که سال جدید برای فردفرد مردم عزیز ایران، توام با سلامتی و برکت و برای تلاشگران زیست بوم علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان کشور سرشار از موفقیت و دستاوردهای ماندگار باشد.
توفیقات و دستاوردهایی که صدالبته ثمرات شیرینی آن در شکوفایی تولید، اشتغال و  رونق اقتصادی کشور، کام فرد فرد مردم عزیز ایران را نیز شیرین خواهد کرد.
ان‌شاءالله»

پایان

همچنین ببینید

63044697 310x165 - کافئین باعث بهبود ناوبری در مورچه‌ها شد

کافئین باعث بهبود ناوبری در مورچه‌ها شد

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که کافئین می‌تواند بر ناوبری مورچه‌ها تاثیر بگذارد و آنها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *