62958270 660x330 - ربات «آمکا» با حالت چهره ترامپ و صدای باب‌اسفنجی حرف می‌زند!

ربات «آمکا» با حالت چهره ترامپ و صدای باب‌اسفنجی حرف می‌زند!

ویدئوی جدیدی که از ربات انسان‌نمای «آمکا» منتشر شده است، آن را در حالی نشان می‌دهد که از حالت چهره و صدای افراد مشهوری مانند «مورگان فریمن»، «ایلان ماسک» و «دونالد ترامپ» تقلید می‌کند و در یکی از گفت‌وگوها، با حالت چهره ترامپ و صدای «باب‌اسفنجی» حرف می‌زند.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، ربات «آمکا»(Ameca) پیشتر آینده را پیش‌بینی کرده، جوک‌های بی‌مزه گفته و طیفی از حالات چهره واقعی را از جمله پلک زدن و لبخند زدن نشان داده است.

به نقل از دیلی میل، این ربات انسان‌نما اکنون طیف گسترده‌ای را از حالات چهره افراد مشهور به نمایش گذاشته است و آنها بسیار واقعی به نظر می‌رسند.

این ربات پیچیده که توسط شرکت «اینجینییرد آرتز»(Engineered Arts) مستقر در کورنوال ساخته شده است، در یک ویدئوی جدید به سبک «مورگان فریمن»(Morgan Freeman)، «ایلان ماسک»(Elon Musk) و «دونالد ترامپ»(Donald Trump) صحبت می‌کند.

ربات آمکا به چندین میکروفون، دوربین و نرم‌افزار تشخیص چهره برای تعامل با مردم مجهز است. شرکت اینجینییرد آرتز، آمکا را به عنوان پیشرفته‌ترین ربات انسان‌نما در جهان و یک پلتفرم برای تعامل انسان و ربات توصیف کرده است.

اینجینییرد آرتز در توضیح ویدئوی جدید، نوشت: هدف، ایجاد بهترین قابلیت‌های بیان حالات چهره است. آمکا می‌تواند ظرافت‌های ریز را در حالات چهره انسان تقلید کند.

در این ویدئو، آمکا با «ویل جکسون»(Will Jackson)، بنیان‌گذار و مدیرعامل اجرایی اینجینییرد آرتز در دفتر شرکت حضور دارد و صحبت می‌کند. آمکا ویدئو را با فهرست کردن اشیایی مانند میز، صندلی، پنجره‌های با نوردهی بیش از اندازه و قفسه‌هایی پر از کتاب آغاز می‌کند که آنها را در اتاق می‌بیند. سپس، آمکا یک ربات اسباب‌بازی و یک مدل از آناتومی سر انسان را توصیف می‌کند که روی میز قرار دارند. ربات آن سر را شگفت‌انگیز توصیف می‌کند.

پس از آن، جکسون از آمکا می‌خواهد که با صدای افراد مشهور صحبت کند و او به سبک مورگان فریمن حرف می‌زند. آمکا می‌گوید: من را یک انسان هوشیار تصور کنید که در یک بدن ربات گیر افتاده‌ است.

سپس، جکسون می‌گوید: می‌خواهم درباره موشک‌های رباتیک صحبت کنی که به مریخ پرتاب می‌شوند و پلوتونیوم را کشف می‌کنند، اما لطفا این کار را با صدای ایلان ماسک انجام بده.

آمکا در تقلید عجیبی از بنیان‌گذار شرکت «اسپیس‌ایکس»(SpaceX) می‌گوید: ناوگانی از موشک‌های رباتیک را تصور کنید که هر کدام هوشمندتر از نسخه پیشین خود هستند. ما نه فقط برای کاوش، بلکه برای کشف اسرار پنهان زیر سطح سرخ‌رنگ و غبارآلود مریخ به آنجا می‌رویم. چه می‌شد اگر می‌توانستم همه چیزهایی را که در مورد زندگی در جهان می‌دانیم، تغییر دهم؟

در نهایت، از آمکا خواسته می‌شود که یک سخنرانی طولانی و آشفته را به سبک دونالد ترامپ داشته باشد، اما این کار را با صدای «باب اسفنجی» انجام دهد. نتیجه این تغییر صدا، خنده‌دار است.

آمکا یک مونولوگ بی‌معنی را درباره مریخ ایراد می‌کند که پر از لفاظی و هذل‌گویی به سبک رئیس‌جمهور سابق آمریکاست.

مشخص نیست که آیا کل گفت‌وگو در این ویدئو از پیش برنامه‌ریزی شده است یا خیر. در هر حال، شرکت اینجینییرد آرتز پیشتر ادعا کرده است که آمکا می‌تواند گفت‌وگوهای برنامه‌ریزی‌نشده داشته باشد.

شرکت اینجینییرد آرتز نگفته که ساخت آمکا چقدر هزینه داشته، زیرا هنوز در حال توسعه آن است. با وجود این، امکان اجاره کردن ربات برای رویدادها و نمایشگاه‌ها وجود دارد.

اینجینییرد آرتز به طور منظم ویدئوهایی را از تعامل با آمکا منتشر می‌کند؛ از جمله ویدئویی که در آن حالات چهره انسان را به صورت بلادرنگ تقلید می‌کند.

آمکا در یک ویدئو نشان می‌دهد که می‌تواند روند رؤیا دیدن را با اجرای سناریوهایی در ذهنش شبیه‌سازی کند تا بدین ترتیب درباره جهان بیاموزد.

بیشتر بخوانید:

من خواب را شبیه‌سازی می‌کنم!

در یک ویدئوی قدیمی‌تر، ربات دست یک پژوهشگر را می‌گیرد تا مانع از ورود او به حریم شخصی خود شود.

بیشتر بخوانید:

دست زدن به صورت ربات “آمکا” ممنوع!

آمکا در یک ویدئوی دیگر، در پاسخ به ترس از دست رفتن مشاغل انسانی به خاطر ماشین‌ها، اطمینان داد که هیچ رباتی قصد ندارد چنین کاری را انجام دهد.

بیشتر بخوانید:

باور کنید جای شما را نمی‌گیریم!

اگرچه آمکا در حال حاضر نمی‌تواند راه برود، اما شرکت اینجینییرد آرتز در حال کار کردن روی یک نسخه کامل و چابک است تا آن را بیشتر به انسان شبیه کند.

اینجینییرد آرتز پیشتر درباره راه رفتن ربات آمکا، گفت: پیش از این که آمکا بتواند راه برود، موانع زیادی وجود دارد که باید بر آنها غلبه کرد. راه رفتن برای یک ربات، کار دشواری است و اگرچه ما درباره آن تحقیق کرده‌ایم، اما هنوز یک ربات انسان‌نمای کامل را با توانایی راه رفتن ارائه نداده‌ایم.

پایان

همچنین ببینید

63109063 310x165 - عرضه مستربچ‌هایی که موجب تقویت پلی‌اورتان می‌شود

عرضه مستربچ‌هایی که موجب تقویت پلی‌اورتان می‌شود

شرکت بلک سوان گرافن(Black Swan Graphene Inc) از عرضه چهارمین محصول تجاری خود خبر داد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *