19064434 391 660x330 - رادیو جوان با ویژه برنامه «جوان ماه» به استقبال ماه رمضان می‌رود

رادیو جوان با ویژه برنامه «جوان ماه» به استقبال ماه رمضان می‌رود

علیرضا مبینی مدیر گروه فرهنگ، جامعه و سلامت رادیو جوان درباره ویژه برنامه زنده «جوان ماه» بیان کرد: این ویژه برنامه با ساختار معارفی و اجتماعی به مسائل اجتماعی و دینی جامعه می‌پردازد و با الهام از آموزه‌های اخلاقی دین، در ماه مبارک رمضان با هدف امید بخشی و ارائه الگو‌های اخلاقی برای اقشار مختلف طراحی شده است. 
 
 وی عنوان کرد: در این برنامه رادیویی به درک آیات قرآن و فهم بیشتر آن بخصوص در روز‌های ضیافت رمضان، توجه بیشتر به نماز، توسل، مناجات و سبک زندگی قرآنی و با طراحی بخش‌های متنوع از طریق تمایز در محتوا با رویکرد اجتماعی و با محوریت اخلاق که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، می‌پردازد.
 
علیرضا مبینی به آشنایی مخاطبین به آداب و رسوم ماه رمضان در کشور‌های اسلامی اشاره کرد و گفت: در این برنامه رادیویی توسط یک گزارشگر یا یک هم وطن ساکن در نقاط مختلف جهان به آداب و رسوم کشور‌های مختلف خواهیم پرداخت و همچنین با توجه به همزمانی با ایام نوروز به موضوع بهار طبیعت، به صله رحم و گردشگری نوروزی در روستا نیز توجه می‌شود.

وی در ادامه به بخش‌های مختلف این ویژه برنامه رادیویی اشاره کرد: در ویژه برنامه جوان ماه، بخش‌های مختلفی از جمله؛ گفتگو با کارشناس مذهبی، حجت الاسلام و المسلمین دریایی را خواهیم داشت و توسط سامان گلریز در بخش “شیرین کام باشید” به آموزش شیرینی‌های ویژه افطار خواهیم پرداخت. در بخش “مثل گفتگو” توسط یک نوجوان با روزه اولی‌ها گفتگو خواهد شد.
 
وی در ادامه اضافه کرد: در بخش قصه‌های امیرعلی با ماجرا‌های طنز سریالی یک پسر یازده ساله که در ماه مبارک رمضان، دچار چالش‌های مختلف می‌شود، همراه خواهیم بود و در بخش “لحظه‌ها رو زندگی کن” با یکی از آدم‌های خوب شهر و استان‌های مختلف کشور که کنار ما هستند و شاید کمتر دیده شده اند، آشنا خواهیم شد و با او به گفتگو می‌پردازیم.

مدیر گروه فرهنگ، جامعه و سلامت در ادامه افزود: در بخش “زیارت قبول” با حرم یکی از امام زادگان و بقای متبرکه با توجه به مناسبت‌ها در این ایام مبارک، ارتباط برقرار می‌کنیم و همچنین در بخش “با خیرین” با افراد خیر و کم ادعایی که کار‌های ویژه‌ای می‌کنند، مثل پزشک‌های جهادی و … گفتگو خواهیم داشت. در بخش “لحظه‌ای با خدا” به افرادی می‌پردازیم که بر اثر یک اتفاق خاص به خدا نزدیک‌تر شده اند مانند: معلولین، شفا یافتگان و … 

علیرضا مبینی در پایان افزود: در بخش “مکث” به موضوع حق الناس از زوایای مختلف و مصداقی در قالب مستند خواهیم پرداخت و همچنین در بخش “سکانس رمضان” قسمت‌هایی از سریال‌های خاطره انگیز ماه رمضان در سال‌های گذشته را پخش می‌کنیم و در بخش “نوروز در رمضان” به جلوه‌های بهار طبیعت و بهار قرآن می‌پردازیم و همچین در این برنامه رادیویی بخش‌های متنوع و جذاب دیگری را نیز خواهیم داشت.

برنامه «جوان ماه» کاری از گروه فرهنگ، جامعه و سلامت رادیو جوان با مدیریت علیرضا مبینی و به تهیه کنندگی عباس پیری، به نویسندگی مجتبی امیری با اجرای مجید عسگری و با هماهنگی بابک شکری، با همکاری زهرا سادات رحیم حسینی، امیر حسین علی نیافرد، اکرم اویسی، حاج آقا دریایی، دکتر میلانی، نیما عزت پور، حامد شاهی و حسن معین، هر روز در افطار ماه مبارک رمضان از ساعت ۱۷ الی ۲۰ روی موج fm ردیف ۸۸ مگاهرتز، تقدیم مخاطبین شبکه رادیویی جوان می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

19223628 907 310x165 - با «مثبت آموزش» در شبکه آموزش به روز باشید

با «مثبت آموزش» در شبکه آموزش به روز باشید

به گزارش روابط عمومی شبکه آموزش سیما، برنامه «مثبت آموزش» با توجه به هدف شبکه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *