19217661 914 660x330 - در خردسالی عاشق شدم

در خردسالی عاشق شدم

قاسم صرافان، شاعر آئینی کشور در برنامه «جعبه سیاه» شبکه افق در پاسخ به سوال امیر عضد مبنی بر اینکه اولین‌بار کی عاشق شدی؟ گفت: به یاد دارم زمانی که کودکستان می‌رفتم، برای اولین‌بار عاشق شدم. از آنجایی که در آن سن نمی‌توانستم عشقم را ابراز کنم، تنها کاری که می‌توانستم بکنم این بود که آن دختر را می‌زدم و فرار می‌کردم، تا به دنبالم بدود. زمانی که کودکستان تمام شد، اولین‌بار رنج فراق را چشیدم.

صرافان در پاسخ به این سوال که چه زمانی تصمیم گرفتید شعر آیینی را انتخاب کنید؟ گفت: از زمانی که قلم به دست گرفتم، چیزی که برایم جذاب بود، حوزه شهر آئینی و اهل بیت (ع) بود. من به دلیل عشق، شوق قلم زدن در فضا را داشتم. حتی به دلیل دیدن زیبایی‌های آل الله دو کتاب عاشقانه و اجتماعی نوشتم. 

این شاعر در پاسخ به این سوال که تا به حال برای خواننده‌ای شعر گفتید؟ گفت: بله زیاد. شعر «ایران وطنم جان و تنم خاک رهایی» از من است. این شعر را چهار خواننده از جمله حجت اشرف‌زاده، رضا صادقی، حامد همایون و مهدی یغمایی با هم می‌خوانند.

وی در پاسخ به سوال امیر عضد مبنی بر اینکه آنقدر شعر‌های عاشقانه می‌گویید، خانمتان ناراحت نمی‌شود؟ گفت: من، چون ایشان را آسمانی می‌بینم، ابعادی از وجودشان را در شعرهایم می‌آورم و صرفاً وجوه زمینی‌شان دربر نمی‌گیرد. با همان فرمان جلو رفتم، فعلاً نتیجه گرفتم. کلاً شعر صور خیال دارد و شاعر می‌تواند به آن شاخ و برگ دهد. من از بچگی شروع به نوشتن کردم. ناخودآگاه وزن شعر را می‌شناختم و بلد بودم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

19484167 845 310x165 - ایوب آقاخانی از اولین تجربه اجرای مناظرات رادیویی گفت + فیلم

ایوب آقاخانی از اولین تجربه اجرای مناظرات رادیویی گفت + فیلم

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ امروز استودیوی شماره هشت معاونت صدای رسانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *