62920674 660x330 - دانش‌بنیان کردن صنعت باعث افزایش بهره‌وری و ارزش افزوده در کشور می‌شود

دانش‌بنیان کردن صنعت باعث افزایش بهره‌وری و ارزش افزوده در کشور می‌شود

پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا/خراسان رضوی دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان ماشین‌سازی و تجهیزات پیشرفته صنعتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه دانش‌بنیان کردن صنعت ماشین‌سازی باعث افزایش بهره‌وری و ارزش افزوده در کشور می‌شود، گفت: در این ستاد به دنبال نفوذ دانش و فناوری‌های روز صنعت ماشین‌سازی و تجهیزات صنعتی هستیم.

سیدمحمدمهدی هادوی امروز، ۲۴ بهمن ماه در سومین جلسه از “سلسله نشست‌های ترویجی قانون جهش تولید دانش‌بنیان” که با همکاری سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در شهرک صنعتی توس مشهد برگزار شد، اظهار کرد: نفوذ دانش و فناوری‌های روز نه تنها در شرکت‌های دانش‌بنیان بلکه در شرکت‌های غیر دانش بنیان هم از مهمترین اهداف ماست. 

وی ادامه داد: اگر یک واحد صنعتی، دانش و فناوری‌های روز را در تولیداتش و یا در فرآیندهای تولید خود به اجرا دربیاورد در واقع همان هدفی را محقق کرده که ما در ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان ماشین‌سازی به طور جد آن را دنبال می‌کنیم چراکه این موضوع ارزش افزوده بالایی را در پی خواهد داشت.

به گفته وی، فلسفه اقتصاد دانش بنیان که به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه شد صرفا این است که بتوانیم اقتصادمان را دانش‌بنیان کنیم نه اینکه الزاما شرکت‌های دانش‌بنیان را توسعه دهیم.

دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان ماشین‌سازی و تجهیزات پیشرفته صنعتی معاونت علمی، فناوری و اقتصاددانش بنیان ریاست جمهوری با اشاره به اینکه صنعت ماشین‌سازی نه می‌تواند محصول نهایی یک کارخانه و نه جزو مواد اولیه آن  باشد، عنوان کرد: صنعت ماشین‌سازی یک بخش صنعت‌ساز است، اگر بتوانیم آن را توسعه دهیم و دانش‌بنیان کنیم امید داریم تا در تامین مواد اولیه و محصول نهایی نیز شاهد تاثیرات ملموس آن باشیم. 

هادوی اظهار کرد: دانش‌بنیان کردن صنعت ماشین‌سازی و تجهیزات صنعتی هم در ارتقای کیفیت تولیدات موثر است و هم باعث افزایش بهره‌وری و ارزش افزوده در کشور خواهد شد. 

وی با تاکید بر اینکه اگر کسی بخواهد ماشین آلاتی را برای انجام تحقیقات و یا مهندسی معکوس وارد کشور کند، می‌تواند بدون ثبت سفارش این کار را انجام دهد، به تدوین و ابلاغ سند توسعه صنعت ماشین سازی و تجهیزات صنعتی اشاره و تصریح کرد: مبنای کار در ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان ماشین‌سازی و تجهیزات پیشرفته صنعتی معاونت علمی، فناوری و اقتصاددانش بنیان ریاست جمهوری همین سند است که در آن ارتقای سطح فناوری، بحث کیفیت و زمان تحویل در بازارهای داخلی و خارجی مدنظر ماست.

پایان

همچنین ببینید

62989634 310x165 - افزایش بیماران مبتلا به درد چشم پس از خورشیدگرفتگی روز دوشنبه

افزایش بیماران مبتلا به درد چشم پس از خورشیدگرفتگی روز دوشنبه

یک پزشک اهل نیوجرسی گفت که پس از خورشیدگرفتگی روز دوشنبه، با هجوم افراد مبتلا …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x