خروج برخی برندها از کشور

خروج برخی برندها از کشور، فرصت است

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر استفاده از راهبردهای مناسب در مواجهه با تحریم‌ها، گفت: خروج برخی برندها از کشور، فرصت را برای تولیدکنندگان داخلی فراهم کرده تا بتوانند از فرصت برای جلب رضایت مشتری استفاده کنند.

فریدون احمدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در حال حاضر به خاطر تحریم‌های ناجوانمردانه و مشکلاتی که در رابطه با نقل و انتقال ارز به کشور وجود دارد، برخی برندها قادر به فعالیت در ایران نیستند، اظهار کرد: البته وزارت صمت در تلاش برای رفع مشکلات است اما از سوی دیگر باید این شرایط را به فرصت تبدیل کرده و با رونق تولید داخلی، خلاءهای احتمالی را پر کرد.

وی تصریح ‌کرد: تولیدکننده داخلی باید با افزایش توان تولید و کیفیت کالا، بازار را به دست گرفته و رضایت مشتری را نیز جلب کند، هر چند این کار سخت بوده و محصولات خارجی که در بازار وجود دارد کیفیت بالایی دارد اما می‌توان با کمی تلاش، شرایط را به نفع خودمان تغییر دهیم و این کار نیاز به همت همگانی و همراهی همه مسئولان دارد.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه البته نباید کاری کنیم که شرکت‌های خارجی نیز به طور کامل از بازار ایران بروند، گفت: این شرکت‌ها نیز مشتریان خود را دارند و باید با ارائه راهکار مناسب، فضا برای کار آن‌ها نیز فراهم شود و قطعا برنامه‌ریزی‌ها نیز در این راستا خواهد بود.

احمدی، مناسب کردن شرایط کسب و کار برای تولیدکننده داخلی و نیز همکاری با تولیدکنندگان خارجی را عاملی در رونق بازار دانست و افزود: ارائه راهکار مناسب می‌تواند فضای خوبی را برای تولیدکننده داخلی در رقابت با تولیدکننده خارجی نیز فراهم کند و باید از این فرصت بهره برد.

وی با اشاره به اینکه منکر نواقص و مشکلات موجود نیستیم، تصریح کرد: باید پذیرفت که در حال حاضر مشکلاتی در مسیر تولید داریم و همین موضوع باعث شده است که مشتریان به سمت محصولات خارجی بروند ولی در فضای موجود راهی جز مقاومت و اعمال رفتار هوشمندانه نداریم؛ چراکه باید از این شرایط عبور کنیم چون کار نشد، ندارد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه میزان موفقیت کشور به میزان تلاش همه وابسته است، خاطرنشان کرد: در این فضا انتظارات از مجلس به عنوان قوه قانون‌گذار بسیار بالاست؛ هر چند عملکرد به نظر بنده در این برهه مناسب نیست و بیشتر فضا به سمت انتخابات سوق پیدا کرده است ولی باید بدانیم که ما نماینده مردم هستیم و تا آخرین لحظه باید برای بهبود فضا قوانین مناسب و درخور وضع کنیم تا مسیر برای رونق کسب و کار در کشور هموار شود.

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

62569188 310x165 - تنش میان فرانسه و آمریکا بر سر توتال: ماکرون از شرکت‌های وفادار به کشور حمایت می‌کنیم

تنش میان فرانسه و آمریکا بر سر توتال: ماکرون از شرکت‌های وفادار به کشور حمایت می‌کنیم

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، در مصاحبه‌ای که روز چهارشنبه منتشر شد، نگرانی خود را از احتمال خروج شرکت بزرگ نفتی توتال انرژی از این کشور ابراز کرد.