62950341 660x330 - خدمه ماموریت «کرو-۸» به «ایستگاه فضایی بین‌المللی» وارد شدند

خدمه ماموریت «کرو-۸» به «ایستگاه فضایی بین‌المللی» وارد شدند

کپسول حامل فضانوردان ماموریت «کرو-۸» به «ایستگاه فضایی بین‌المللی» متصل شد و فضانوردان به ایستگاه وارد شدند.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، ماموریت «کرو-۸»(Crew-8) به «ایستگاه فضایی بین‌المللی»(ISS) متصل شد.

به نقل از ناسا، «متیو دومینیک»(Matthew Dominick)، «مایکل بارت»(Michael Barratt) و «ژانت اپس»(Jeanette Epps) فضانوردان ناسا و «الکساندر گربنکین»(Alexander Grebenkin) فضانورد روسیه به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسیدند و کپسول «دراگون»(Dragon) شرکت «اسپیس‌ایکس»(SpaceX) که حامل آنها بود، روز پنجم مارس در ساعت ۲:۲۸ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی به ایستگاه متصل شد.

پس از اتصال دراگون به ماژول «هارمونی»(Harmony)، فضانوردان بررسی‌های استاندارد را درباره نشت و فشار آغاز کردند تا برای باز شدن دریچه آماده شوند.

فضانوردان کرو-۸ به خدمه حاضر در ایستگاه فضایی پیوستند که عبارتند از «یاسمین مقبلی»(Jasmin Moghbeli) و «لورال اوهارا»(Loral O’Hara) فضانوردان ناسا، «آندریاس موگنسن»(Andreas Mogensen) فضانورد «آژانس فضایی اروپا»(ESA)، «فوروکاوا ساتوشی»(Furukawa Satoshi) فضانورد «آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن»(JAXA) و «کنستانتین بوریسوف»(Konstantin Borisov)، «اولگ کونوننکو»(Oleg Kononenko) و «نیکولای چوب»(Nikolai Chub) فضانوردان روسیه.

برای مدت کوتاهی، تعداد خدمه ایستگاه فضایی به ۱۱ نفر افزایش یافته است تا اینکه مقبلی، موگنسن، ساتوشی و بوریسوف به زمین بازگردند.

دومینیک اولین عضو کرو-۸ بود که از کپسول دراگون بیرون رفت و به ایستگاه فضایی وارد شد و در آنجا با وارد شدن به آغوش دو نفر از خدمه ماموریت «اکسپدیشن ۷۰»(Expedition 70) مورد استقبال قرار گرفت. سپس، بارت و اپس به ایستگاه وارد شدند و گربنکین آخرین عضو کرو-۸ بود که وارد ایستگاه فضایی شد.

موگنسن در این مراسم استقبال کوتاه گفت: مت، ژانت و الکس و مایک به فضا خوش آمدید.

موگنسن خاطرنشان کرد که ورود کرو-۸ یک لحظه تلخ و شیرین را برای کرو-۷ رقم زده زیرا شمارش معکوس برای پایان مأموریت شش‌ماهه کرو-۷ آغاز شده است و آنها یک هفته دیگر به زمین باز می‌گردند. وی افزود: اما دیدن فضانوردان کرو-۸ عالی است. خوش آمدید. شما قرار است یک ماموریت خارق‌العاده را داشته باشید. من از این موضوع مطمئن هستم و ما مشتاقانه منتظریم تا هفته آینده را با شما بگذرانیم.

دومینیک اولین کسی بود که به نمایندگی از خدمه کرو-۸ صحبت کرد و اظهار داشت که آنها از حضور در ایستگاه هیجان‌زده هستند.

از میان چهار خدمه کرو-۸ فقط بارت پیشتر از ایستگاه فضایی و فضا بازدید کرده است. وی گفت: ایستگاه حس آشنایی و خانه را دارد. من نمی‌توانم صبر کنم تا سر کار برگردم.

طی چند روز آینده، ایستگاه تحت فعالیت‌های واگذاری قرار خواهد گرفت تا وظایف به خدمه ماموریت کرو-۸ واگذار شوند. حدود یک هفته دیگر، چهار عضو ماموریت کرو-۷ برای بازگشت به زمین، وارد کپسولی می‌شوند که فضانوردان کرو-۸ را به ایستگاه برده است.

این پایان رسمی ماموریت کرو-۷ خواهد بود اما آغاز اقامت شش‌ماهه فضانوردان کرو-۸ در آزمایشگاه مداری است که انتظار می‌رود بیش از ۲۰۰ آزمایش علمی را از جمله آزمایش‌های پزشکی و فناوری در آن انجام دهند. به گفته ناسا، برخی از آزمایشات آنها شامل استفاده کردن از سلول‌های بنیادی برای مطالعه بیماری‌های دژنراتیو است.

همچنین ببینید

62847434 310x165 - توسعه روشی برای بهبود مصرف انرژی در دستگاه‌های مخابراتی

توسعه روشی برای بهبود مصرف انرژی در دستگاه‌های مخابراتی

محقق ایرانی دانشگاه استنفورد با همکاری بنیاد علم ایران روشی را برای مدیریت و کنترل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *