شبکه اجتماعی ایکس

خداحافظی با لایک‌های عمومی در ایکس: ایلان ماسک به دنبال تشویق به تعامل بدون قضاوت

در اقدامی غافلگیرکننده، ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت ایکس (توییتر سابق)، اعلام کرد که قابلیت مشاهده لایک‌های عمومی از پروفایل‌های کاربران در این پلتفرم حذف خواهد شد.

به گزارش دنیای برند به نقل از زومیت، هاوفی، مهندس ایکس، این خبر را تأیید کرد و گفت: «دیدن لایک‌ها به‌صورت عمومی باعث تشویق رفتارهای نادرست می‌شوند. بسیاری از کاربران از لایک‌کردن محتوایی که ممکن است حاشیه‌ای تلقی شود، به‌دلیل ترس از مسخره‌شدن یا حفظ چهره عمومی خود اجتناب می‌کنند. این در حالی است که هرچه بیشتر پست‌های دلخواه خود را لایک کنید، الگوریتم برایتان بهتر عمل خواهد کرد.»

همچنان امکان مشاهده تعداد لایک‌های هر پست در تایم‌لاین کاربران وجود خواهد داشت و کاربران می‌توانند کسانی را مشاهده کنند که پست آن‌ها را لایک کرده‌اند. فقط از‌این‌پس دیگران بخش لایک‌ها در پروفایل‌های ایکس کاربران را نمی‌توانند مشاهده کنند. علاوه‌بر‌این، اگر کسی که دنبال می‌کنید پستی را لایک کرده باشد، آن پست به شما پیشنهاد داده می‌شود؛ اما شما دیگر نمی‌دانید که چه کسی آن را لایک کرده است.

در میان تمام تغییراتی که شبکه‌ی اجتماعی X اخیراً اعمال کرده، این تغییر کاملاً منطقی به‌نظر می‌رسد؛ چراکه باعث می‌شود کاربران بدون ترس از قضاوت یا سرزنش شدن، در لایک‌کردن پست‌های جالب یا خنده‌دار به‌زعم خودشان، احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

همچنین ببینید

Apple Inteligence 1.jpeg 310x165 - اپل به دنبال یار چینی برای هوش مصنوعی: مذاکره با شرکت‌های محلی برای عرضه قابلیت‌های AI در چین

اپل به دنبال یار چینی برای هوش مصنوعی: مذاکره با شرکت‌های محلی برای عرضه قابلیت‌های AI در چین

در حرکتی برای گسترش حضور خود در بازار بزرگ و پرسود چین، اپل ظاهراً مذاکرات خود را با شرکت‌های فناوری چینی آغاز کرده است. هدف این مذاکرات، یافتن شریکی برای ارائه قابلیت‌های هوش مصنوعی اپل در این کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *